دکتر میرزاده: هدف دانشگاه آزاد، توسعه کیفی است
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هدف دانشگاه آزاد اسلامی را توسعه کیفی اعلام کرد و افزود: دانشگاه بی کیفیت همانند هواپیمای دارای نقص فنی است که هیچ کس حاضر به سوار شدن د رآن نیست.

دکتر حمید میرزاده با تأکید بر این که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی معیار انتصابات در این دانشگاه است، گفت: بنایمان در انتصابات افرادی است که با سیاست اعتدال و نقطه نظرات آکادمیک دانشگاه را اداره می کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با تأکید بر این که دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد علمی است نه محل اشتغال بیکاران، اظهارداشت: متاسفانه به دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان محل اشتغال دوستان و آشنایان نگاه می شود و این باعث شده که قسمت عمده اعتبارات دانشگاه بجای توسعه علمی و کیفی صرف پرداخت حقوق کارکنان مازاد شود.

دکتر میرزاده تصریح کرد: از آنجایی که بسیاری از متقاضیان تحصیل به دلیل تعطیلی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنجشنبه دچار مشکل می‌شدند، بر اساس بخشنامه جدید تمامی واحدها و مراکز آموزشی در روزهای پنجشنبه فعال هستند و به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود می پردازند.

وی اظهار داشت: همچنین کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در صورتی که وظایف اداری و خدماتی خود را انجام دهند، امکان ادامه تحصیل دارند و محدودیت سنی برای هیچکدام از مقاطع تحصیلی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان و ایجاد منابع مالی جدید را از برنامه های اصولی و اساسی مدیریت اعلام کرد و افزود: یکی از راه های کسب درآمد، فروش اموال مازاد است به شرط آن که درآمد حاصل از آن صرف فعالیت های سرمایه‌ای و سرمایه گذاری شود.

میرزاده با اشاره به زیان ده بودن ۲۳۵ واحد از ۴۷۲ واحد و مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: هیات های امنای استانی در بودجه ۹۳ برای این واحدها تعیین تکلیف کنند، این واحدها باید با واحدهای مجاور تجمیع، منحل یا تغییر کاربری دهند .

افتتاح دفتر مرکز فرهنگی

همزمان با ایام فرخنده میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) و امام صادق‌(ع) دفتر مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با حضور آیت الله موسوی بجنوردی و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی،آیت‌الله موسوی بجنوردی تأسیس سازمان سما را یکی از مهمترین دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: سازمان سما سهم بزرگی در آموزش و پرورش دارد.

وی از حضور دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: با توجه به سابقه فعالیت های دکتر میرزاده، امیدواریم وی باعث ارتقای علمی دانشگاه آزاد اسلامی شود.

آیت الله موسوی بجنوردی همچنین بر ایجاد رشته های مهم و مورد نیاز جامعه در دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

وی افزود: نهادینه کردن افکار و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در سازمان سما کار بسیار ارزنده ای است، چرا که ایشان از جمله افرادی است که خدمات بسیاری را به جهان عرضه داشته است.

موسوی بجنوردی به محوریت وحدت از دیدگاه حضرت امام خمینی‌(ره) اشاره و تأکید کردند که خط امام (ره) یگانه مسیر حفظ اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که مورد تأیید و تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قرار گرفته است.

وی افزود: بنده معتقدم که تقسیم‌بندی‌های جناح ها و خطوط که امروزه مطرح می باشد باید بر اساس خط امام‌(ره) و رهبری ارزش گذاری شود چرا که هدف ما یکی است و آن اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در پایان نیز وب سایت این مرکز به نشانیimam.iau.ac.ir معرفی و رسماً رونمایی شد.

در این مراسم همچنین حجج‌الاسلام والمسلمین شوشتری، غرویان، حجتی کرمانی و موسوی درچه ای، و برخی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور حضور داشتند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد منصوب شد

طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاون آموزشی این دانشگاه منصوب شد . به گزارش ایسنا، حمید میرزاده با صدور حکمی، حسین غریبی را به سمت معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

حسین غریبی تاکنون به عنوان مشاور جعفر توفیقی و فرجی دانا در وزارت علوم فعالیت می‌کرد.

میرزاده همچنین از زحمات حسین بلندی، معاون سابق آموزشی دانشگاه آزاد قدردانی کرد.

نسخه مناسب چاپ