رژیم صهیونیستی مناطقی از غزه را گلوله باران کرد
 

سرویس خارجی: منابع فلسطینی از گلوله باران مناطقی از غره توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. شمال نواز غره هدف حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفت که بر اثر آن دو مبارز فلسطینی زخمی شدند.

این حمله توسط توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی انجام شد. رادیو رژیم صهیونیستی مدعی شد ارتش این رژیم یک موتور سوار را در شمال شهر غزه هدف گرفت که یکی از مسئولان یگان موشکی گردان‌های قدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین بود.

از سویی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه که یک مبارز فلسطینی عضو این جنبش را هدف قرار داد، این رژیم را به حملات تلافی‌جویانه تهدید کرد.

دراین حال رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت رژیم صهیونیستی به تمام معنی سیاست پاکسازی نژادی را علیه شهروندان فلسطینی از طریق تشدید عملیات شهرک سازی به راه انداخته است.

محمود عباس اظهار داشت: اقدامات مسئولان اشغالگر همان پاکسازی نژادی علیه شهروندان فلسطینی است تا آنها را در بهترین حالت به یک اقلیت در شهرهای خود تبدیل کنند که فقط حق اقامت دارند و درمقابل، حضور صهیونیستها از طریق شهرک سازی بیشتر تقویت شود.

از طرفی شهر غزه به دعوت حماس شاهد تظاهرات گسترده در مخالفت با مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی بود. در چنین شرایطی وزیر خارجه آمریکا امروز یازدهمین سفر خود به منطقه را با هدف پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه آغاز می‌کند.

معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد جان کری امروز دوشنبه بار دیگر به منطقه سفر می‌کند.

این درحالی است که دهمین سفر کری به منطقه ۱۰ روز قبل بدون هیچ نتیجه‌ای به پایان رسید. خبر دیگر اینکه دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد هرگونه اقدامات قضایی یا اداری که اسرائیل با هدف تغییر وضعیت قدس انجام می‌دهد غیرقانونی است.

نسخه مناسب چاپ