بخشش جرائم تأخیر تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی و صنعتی آذربایجان غربی
‏ارومیه-خبرنگار اطلاعات: جرایم تأخیر تسهیلات بانکی گرفته شده واحدهای تولیدی و صنعتی استان آذربایجان غربی با هدف حمایت از تولید و اشتغال بخشیده می‌شود.

رسول جلیلی معاون امور صنایع و اقتصاد سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اعلام این خبر افزود: براساس بند ۱۶ قانون بودجه سال ۹۲ واحدهای تولیدی و صنعتی استان که دارای بدهی معوقه و سررسید گذشته به سیستم بانکی است جرایم تأخیر آنها پس از تعیین تکلیف و انجام تسویه حساب کامل مورد تأیید بانک، بخشیده می‌شود.

وی از واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار استان خواست سریعاً به بانک‌های عامل مراجعه کرده و نسبت به استمهال و احیای بدهی‌های معوق خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: ۱۹۴ واحد تولیدی و صنعتی در استان به میزان ۷۰۰۰ میلیارد ریال به سیستم بانکی بدهی معوقه دارند که در صورت تسویه بدهی‌های معوق خود به بانک‌های عامل، می‌توانند دوباره نسبت به اخذ تسهیلات سرمایه در گردش اقدام کنند.

جلیلی ادامه داد: ۱۸۱ طرح تولیدی و صنعتی استان به ارزش ۴۰۰۰ میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه‌ای به صندوق توسعه ملی معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از کل طرح‌های معرفی شده به صندوق توسعه ملی ۴۱ طرح با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال مصوب شده است، افزود: از محل تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال متناسب با مراحل اجرایی طرح از طریق بانک‌های عامل پرداخت شده و بقیه نیز آماده پرداخت به واحدهای صنعتی و تولیدی استان است.

او افزود: در بخش ارزی نیز ۹ واحد تولیدی استان با اعتبار ۲۲۱ میلیون دلار برای دریافت تسهیلات ارزی در صندوق توسعه ملی مصوب شده و همچنین یک طرح به ارزش ۷۶ میلیون یورو در حال تصویب است.وی یادآور شد: عمده فعالیت این طرح‌ها در زمینه صنایع فلزی، غیر فلزی، سیمان، الکترونیک و پتروشیمی است.‏

نسخه مناسب چاپ