وحدت ضرورتی مهم برای دنیای اسلام است
 

زاهدان – خبرنگار اطلاعات: امروز اخوت و برادری تنها راه حل بحران‌های اجتماعی و سیاسی به شماره می‌رود و باید به این نکته اذعان داشت که .

مطلب بالا را مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان درنشست خبری به مناسبت هفته وحدت اعلام کرد و افزود: هفته وحدت زمانی مناسب برای رفع اختلافات قومی و مذهبی است.

وی اضافه کرد: سنت و راه رسول اکرم (ص) بر پایه وحدت و برادری بود و همه ما مسلمانان شیعه و سنی باید ادامه دهنده این راه باشیم.

مولوی اسماعیل زهی گفت: امروز شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان به این اتفاق نظر رسیده‌اند که تنها با وحدت می‌توانند زمینه‌های توسعه استان را رقم بزنند.وی افزود: هیچ‌کس حق اهانت به مقدسات قوم یا مذهب دیگر را ندارد و احترام به عقاید و نظریات هر دو مذهب شیعه و سنی برهمگان واجب است.

امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان افزود: مسلمانان باید خودشان راه سازش را در پیش بگیرند و اجازه ورود دشمنان را به مسائل کشورهای خود راه ندهند چرا که ورود دشمن به میان مسلمانان مساوی است. با از بین رفتن ارزش‌های اسلامی تفرقه و درنهایت حملات انتحاری.

مولوی اسماعیل زهی گفت: از نظر اهل سنت کشتن برادر مسلمان و ایجاد حملات انتحاری محکوم است و همه علمای اهل تسنن این حرکات ناجوانمردانه را محکوم می‌کنند.وی یادآور شد: کسانی که با نظام و انقلاب اختلاف دارند می‌توانند از راه گفتمان مشکلات خود را بیان کنند نه اینکه از بیگانگان و استکبار راهنمایی بخواهند و برادرکشی را به هر شکل در جامعه راه بیندازند.وی افزود: زمینه توسعه و اشتغال در استان فراهم شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با امنیت کامل در استان سرمایه‌گذاری کنند.

اسماعیل زهی تأکید کرد: خوشبختانه با دیپلماسی قوی دولت زمینه بازگشت سرمایه‌گذاران بومی به استان فراهم شده است.امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان ادامه داد: حمل مواد مخدر و فروش آب از لحاظ شرعی جایز نیست و یک نقیصه است و علما و شخصیت‌های مذهبی در سخنرانی‌ها و گفته‌های خود آن را محکوم و تحریم کرده‌اند.

مولوی عبدالحمید با اظهار امیدواری به دولت تدبیر و امید در جهت رفع مشکلات استان پهناور سیستان و بلوچستان گفت قوم‌گرایی و مذهب‌گرایی در استان بسیار خطرناک است و براساس توانمندی‌ها و شایسته سالاری‌ها باید از همه اقوام و مذاهب برای پیشرفت ایران اسلامی استفاده کرد.

وی افزود: احساس من این است که دولت سیاست‌های خوبی در پیش گرفته و انشاالله در تمام عرصه‌ها موفق خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت مجد مکی افزود: از روزی که رئیس جمهوری جدید آمده‌اند یک امیدی در دل مردم ایجاد شده و تحولات بزرگی در سیاست داخلی و خارجی به وقوع پیوسته که مایه امیدواری مردم ما است و آن اختلافاتی که در گذشته وجود داشت الحمدالله کاهش یافته است و بنده و جامعه اهل سنت آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید داریم و ما هم تلاش خواهیم کرد که در کنار دولت و دولت در کنار مردم با یکدیگر به رفع مشکلات معیشتی. اقتصادی و امنیتی استان بپردازیم.

نسخه مناسب چاپ