اخبار کوتاه اقتصادی
خشکی یک میلیون هکتار از جنگل‌های زاگرس

بیش از یک میلیون هکتار از جنگل‌های زاگرس دچار پدیده خشکی شده است.همچنین ۸۰۰ هزار هکتار از این عرصه ها زیر کشت رفته است.

خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در گفتگو با مهر در خصوص وضع جنگل‌های زاگرس اظهار داشت: متاسفانه یکسری افراد بهره برداری‌هایی را در بخش دام ها، کشاورزی و سوخت هیزمی از جنگل های زاگرس دارند که موجب آسیب به این جنگل شده است.

وی افزود: همچنین ۸۰۰ هزار هکتارازجنگل های زاگرس هم زیر کشت رفته است که موجب بروز مشکلات زیادی برای این بخش شده است.

کاهش حجم آب پشت سدهای تهران

حجم آب موجود در مخازن سدهای تهران ۲۰۰ میلیون مترمکعب کمتر شده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

خسرو ارتقایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه حجم آب ورودی به مخازن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (از اول مهر) تاکنون ۱۴ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است، افزود: حجم آب پشت سدهای تهران در حال حاضر حدود ۴۱۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۶۱۰ میلیون متر مکعب بوده است، حدود ۳۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: حجم آب ورودی به مخازن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهر ۹۲) تاکنون به ۲۲۶ میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته ۳۸ میلیون مترمکعب کمتر است.

تعلیق ۹۳ مجوز دفتر خدمات مسافرت هوایی

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تعلیق ۹۳ مجوز دفتر خدمات مسافرت هوایی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این سازمان، محمد خداکرمی با اشاره به اینکه ۹۳ مجوز به دلیل رعایت نکردن قوانین و تطبیق نداشتن با آیین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شده است، گفت: همچنین ۶۱ مجوز به خاطر رفع مشکلات آیین نامه ای و رضایت شاکیان رفع تعلیق شده است.

وی افزود: بر اساس آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی در سال جاری همچنین ۱۴۱مجوز صادر شده که ۳۳ مجوز درتهران و ۱۰۸ مجوز در شهرستان بوده است.

معاون هوانوردی و امور بین الملل با اشاره به اختصاص ۲۷ مجوز به ایثارگران در سال جاری گفت: تاکنون در مجموع ۲۵۴۹ دفتر خدمات مسافرت هوایی تشکیل شده که ۱۰۲۳ دفتر در تهران و ۱۵۲۶ دفتر در شهرستان هاست.

واگذاری تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت به شهر جدید پرند

پروژه های مخابراتی شهر جدید پرند امروز با حضور مسئولان ذیربط افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، ۱۵ هزار شماره تلفن ثابت واینترنت پرسرعت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار، ریاست هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و استان تهران و اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و مقامات محلی در شهر جدید پرند افتتاح می شود.

نسخه مناسب چاپ