نظارت و صدور مجوز کتاب‌های دینی به قم واگذار شد
سرویس شهرستانها ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تک بعدی نگاه کردن به مسائل فرهنگی و ارشادی درست نیست.

علی جنتی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود:هر استانی دارای امتیازات نسبی است ولی قم علاوه بر امتیازات بسیاری از استان‌ها، امتیاز بزرگ دیگری به نام وجود مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مراجع عظام تقلید و مؤسسات و مراکز بزرگ تحقیقاتی را داراست.

وی از واگذاری امور نظارت، بررسی و صدور مجوز کتاب‌های دینی به استان قم خبر داد و گفت: قم مرکز علوم و معارف دینی است و اگر قرار باشد در هر گوشه‌ای از کشور کتاب‌های دینی منتشر شود، بررسی و صدور مجوز آن باید در قم انجام شود.جنتی ادامه داد: عده‌ای از شخصیت‌های برجسته علمی و دینی به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند که کار نظارت و بررسی کتاب‌های دینی را عهده‌دار شوند.

به گفته وی متاسفانه ۳۰۰۰ پروژه نیمه تمام فرهنگی و غیرفرهنگی در کشور وجود دارد وتالار مرکزی قم با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد یکی از این طرح‌هاست.

او گفت: دولت یازدهم همان طور که در لایحه بودجه ۹۳ پیش بینی کرده است، سعی دارد اعتبارات پروژه‌هایی را که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد تأمین کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گسترش ارزش‌ها و انتشار معارف دینی و پاسداری از فرهنگ و تمدن ایرانی و معرفی آن به جهان را از اهداف مهم این وزارتخانه ذکر کرد و ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و هنری اعم از گسترش امر کتاب و کتابخوانی، تولید فیلم‌های سینمایی، تولید آثار نمایشی، رونق هنرهای تجسمی و نمایشی، تولید آثار خوشنویسی، انتشار مجلات و موسیقی را از ابزارهای انتقال این فرهنگ دانست.‏

وی به تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌ها بر عهده این وزارتخانه است و کسی که در استان‌ها مسئولیت مدیرکلی را بر عهده می‌گیرد باید به نوعی جامعیت داشته باشد تا به همه مسائل بپردازد.

دراین مراسم با قدردانی از خدمات

سیدمرتضی اسماعیلی‌طبا مدیرکل سابق، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا ایزدپناه به عنوان مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی قم

معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ