شهروندان ،تغییر نشانی محل سکونت خود رادر پایگاه اطلاعات جمعیت ثبت کنند
معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: شهروندان باید برای به روز کردن آدرس و ثبت تغییر نشانی خود در پایگاه اطلاعات جمعیت اقدام کنند.

دکتر محسن کرمی درگردهمایی معاونین حقوقی و اسناد هویتی استان ها و مدیران ادارات ثبت احوال کلانشهر‌های کشور افزود: بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری به دستگاه‌های اجرایی کشور تمامی دستگاه‌ها مکلف شده‌اند خدمات خود را برای متقاضیان به آدرس کد پستی قید شده در کارت شناسایی ملی و پایگاه اطلاعات جمعیت کشور ارسال کنند .

شهروندان باید ضمن ثبت آدرس خود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در صورت تغییر محل سکونت، آدرس جدید خود را در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به آدرس www.sabteahval.ir ثبت کنند.

وی بر دقت، سرعت و تصریح خدمت به مردم، پیش بردن ثبت احوال به سمت نوین سازی و ایجاد امکانات و ابزارهایی برای مردم برای تکریم ارباب رجوع تاکید کرد.

کرمی با بیان این که درحال رفتن به سوی دولت الکترونیک هستیم گفت: ۱۱ خدمت الکترونیکی توسط پورتال سازمان ثبت احوال کشور به مردم ارائه می‌شود که این امر در چارچوب حذف تدریجی مراجعه حضوری مردم به ادارات است.

وی افزود: برای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال شهروندان بخشی از فعالیت های ثبت احوال به بخش غیردولتی و دفاترپیشخوان واگذار شده است.

معاون امور اسناد هویتی با بیان این که از بهمن ماه دیگر کارت های ملی کاغذی چاپ نمی‌شود گفت: از ۲۲ بهمن ماه کارت ملی هوشمند صادر می‌شود.

سازمان ثبت احوال برای سهولت در ثبت تغییر آدرس، سامانه ثبت تغییر نشانی را در سایت سازمان ثبت احوال کشور ایجاد کرده و دسترسی به این سامانه با ورود به سایت سازمان ثبت احوال و کلیک بر روی آیکون اعلام تغییر نشانی که در قسمت چپ صفحه مانیتور قابل ملاحظه است مقدور است.

نسخه مناسب چاپ