اخبار کوتاه شهرستان
کمک نیکوکاران بابل برای توسعه فضای آموزشی

بابل ـ خبرنگار اطلاعات: خیرین بابلی از سال ۹۱ تاکنون ۳۳۰ میلیارد ریال به آموزش و پرورش این شهر کمک کردند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز بابل با اعلام این خبر افزود: به همت خیرین بزرگوار، بابل از سال ۸۵ تاکنون رتبه اول مازندران و رتبه برتر کشور در جذب مشارکت‌های مردمی را به خود اختصاص داده است.

بزرگی، پروژه‌های آموزشی در حال ساخت توسط خیرین بابلی برای آموزش و پرورش این شهر را ۲۲ پروژه اعلام کرد و یادآور شد: خیرین بزرگوار بابل امسال برای بازسازی و بهسازی مدارس ۳ میلیارد ریال به آموزش و پرورش اهدا کردند.

به گفته مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز بابل، با صرف ۱۵ میلیارد ریال اعتبار ۲ مدرسه با مشارکت ۵۰ درصدی خیرین و دولت ساخته شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی در پایان شمار اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز بابل را ۱۲۰ نفر اعلام کرد و از خیرین خواست مثل گذشته آموزش و پرورش این شهرستان را برای ساخت مدارس یاری دهند.

اختصاص ۱۰۲ هزار هکتار زمین در استان سمنان به کشت محصولات زراعی

سمنان ـ خبرنگار اطلاعات: هر سال بیش از ۱۰۲ هزار هکتار از زمین‌های استان سمنان به کشت محصولات زراعی اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان با اعلام این مطلب افزود: این میزان شامل ۸۱ هزار و ۹۹۲ هکتار کشت آبی و ۲۰ هزار و ۵۸۱ هکتار کشت دیم است.

سید مجید موسوی گفت: سالانه حدود ۵۳ هزار هکتار از اراضی نیز در گردش تناوب زراعی و استراحت به صورت آیش می‌مانند.

وی میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی استان را ۹۰۰ میلیون متر مکعب ذکر کرد و افزود: این میزان آب علاوه بر تأمین از آب‌های سطحی از طریق ۴۴۰۰ حلقه چاه و ۷۳۸ رشته قنات تأمین می‌شود و به دلیل اهمیت آب و مصرف بهینه، از هر مترمکعب آب مصرفی در استان بیش از یک کیلوگرم محصول تولید می‌شود که شاخص خوبی در کشور است.

او مجموع تولیدات سالانه محصولات زراعی استان را بیش از ۸۱۴ هزار تن برشمرد و افزود: گندم با ۱۲۵ هزار تن، ذرت علوفه‌ای با ۱۷۰ هزار، چغندر قند و خربزه با ۱۲۰ هزار تن، جو با ۷۰ هزار تن، سیب زمینی با ۶۰ هزار تن تولید سالانه از تولیدات عمده استان هستند.

کمک ۴ر۲ میلیارد ریالی به ایتام زیر پوشش کمیته امداد ابهر

ابهر ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۷۷ کودک یتیم زیر پوشش کمیته امداد ابهر در قالب طرح اکرام ایتام از کمک ۲ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریالی حامیان و نیکوکاران برخوردار شدند.

محسن داودی مدیر کمیته امداد ابهر افزود: حمایت از این شمار یتیم را ۱۱۹۱ حامی بر عهده دارند و این مبلغ در ۸ ماه اخیر به ایتام ابهری کمک شده است.

وی همچنین گفت: طرح محسنین یکی دیگر از طرح‌های حسنه کمیته امداد است که با هدف کمک‌رسانی بهتر به فرزندان خانواده‌های زیر پوشش اجرا می‌شود او یادآور شد: این خانواده‌ها شامل خانواده‌های بدسرپرست یا دارای سرپرست بیمار است که ۲۱۴ حامی در قالب این طرح حمایت از ۸۵ نفر از فرزندان خانواده‌های زیر پوشش را بر عهده دارند.

داودی اعلام کرد: امسال حامیان و نیکوکاران ۵۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در قالب طرح محسنین به فرزندان خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد ابهر کمک کردند.

تیم فوتبال فرهنگ رامهرمز در صدر گروه باشگاه‌ها

رامهرمز- خبرنگار اطلاعات: مسابقات فوتبال لیگ ۳ باشگاه‌های ایران که با شرکت ۱۱ تیم به صورت رفت و برگشت آغاز شد، با صدرنشینی تیم فوتبال فرهنگ رامهرمز ادامه دارد.

این تیم با کسب ۱۰ امتیاز در حال حاضر در صدر قرار دارد. تیم فرهنگ رامهرمز با پیروزی بر تیم‌های شهرداری همدان- مس شهر بابک- پتوحوله اصفهان و تساوی در برابر یادآوران شلمچه صاحب ۱۰ امتیاز شد.

قهرمان نیم فصل لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های خوزستان

*مسابقات فوتبال لیگ‌برتر باشگاه‌های خوزستان که از چندی پیش و با شرکت ۱۴ تیم آغاز شده بود، با قهرمانی تیم فوتبال استقلال رامهرمز به نیم فصل خود رسید.

این تیم با کسب ۲۷ امتیاز قهرمان نیم فصل فوتبال خوزستان شد.

نسخه مناسب چاپ