برگزاری نشست «ایرانشناسی و اصالت ایرانی چوگان» در بنیاد ایرانشناسی
 

نخستین نشست علمی چوگان با موضوع «ایرانشناسی و اصالت ایرانی چوگان» عصر روز هفتم بهمن‌ جاری در محل بنیاد ایرانشناسی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی، در این نشست، پس از سخنرانی دکتر میردامادی، دبیر علمی نشست چوگان، دکتر آذرنوش آذرتاش؛ پژوهشگر حوزه چوگان با موضوع «تاریخ چوگان»، مهندس ایلخانی‌زاده؛ رئیس فدراسیون چوگان با موضوع «سیر ورزش چوگان در پنجاه سال اخیر»، دکتر ریاحی؛ پژوهشگر حوزه چوگان با موضوع «بررسی رابطه میدان نقش جهان با هنر، صنعت، سیاست و چوگان» و دکتر حداد؛ رئیس کمیته فرهنگی چوگان و مشاور عالی رئیس فدراسیون با موضوع «جایگاه چوگان به عنوان یکی از عناصر هویت‌بخش فرهنگی» سخنرانی خواهند کرد.

پس از برگزاری سخنرانی‌ها نیز دکتر ریاحی، مهندس ایلخانی‌زاده، دکتر میردامادی و دکتر حداد طی نشست پرسش و پاسخ، پاسخگوی پرسش‌های اهالی رسانه در باب اصالت ایرانی چوگان خواهند بود.

پایان‌بخش این مراسم قرائت بیانیه نخستین نشست علمی چوگان، اعلام فراخوان مقالات جهت برپایی دومین نشست علمی چوگان در خرداد۱۳۹۳، قدر دانی و تجلیل از سخنرانان و استادان حاضر در جلسه و دیدار از نمایشگاه جنبی چوگان خواهد بود.نشست علمی «ایرانشناسی و اصالت ایرانی چوگان»، دوشنبه هفتم بهمن‌ ۱۳۹۲ از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در محل بنیاد ایرانشناسی به نشانی خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایرانشناسی (۶۴ غربی)، برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند به منظور هماهنگی با روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی با شمارة ۸۸۲۱۲۰۰۸ تماس حاصل کنند. احمد مسجد جامعی؛ رئیس شورای شهر تهران، دکتر گودرزی؛ وزیر ورزش و جوانان و سجادی؛ معاون برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان از دیگر مهمانان این نشست خواهند بود.

نسخه مناسب چاپ