بازدید معاون سازمان ملل از اردوگاه پناهندگان افغانی در ساوه‏
سرویس شهرستان‌ها: معاون دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا با حضور در مهمان‌شهر شهید ناصری ساوه از وضع پناهندگان افغانی مستقر در این مهمان‌شهر دیدن کرد.

ارتارین کازین در این بازدید که به همراه مسئولان مربوطه صورت گرفت، گفت: مردم و مسئولان ایران بسیار سخاوتمند و مهمان‌نواز هستند و این مهم برای جامعه جهانی یک موهبت است.

وی با اعلام قدردانی جامعه بین‌الملل از ملت و دولت ایران افزود: به اردوگاه‌های پناهندگان در کشورهای دیگر هم سفر کرده‌ام اما، شرایط این اردوگاه‌ها در ایران بسیار نمونه و عالی است.

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا با بیان این که فراهم کردن زمینه ایجاد این اردوگاه‌ها کار ساده‌ای نبوده و نیازمند همکاری و تلاش گروهی است، ابراز امیدواری کرد که با افزایش سفرهای مقامات بین‌المللی به ایران، به اهمیت اجرای برنامه جهانی غذا به ویژه در میان پناهندگان افغانی بیش‌تر پرداخته شود. مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، آموزش را امری مهم در مورد پناهندگان دانست و گفت: ما در سوریه اعلام کردیم که با وجود بحران‌های موجود در این کشور هیچ کودکی نباید محروم از تحصیل باشد و این شعار ما در سراسر جهان است.

نسخه مناسب چاپ