خط ارتباطی مردم یا اطلاعات
فعالیت ۲ دانشگاه در کوچه ۸ متری!

به دلیل وجود و فعالیت ۲ دانشگاه در کوچه ۸ متری شقفی واقع در شهرک غرب، بلوار درختی، ساختمان‌های قدیمی در این کوچه به سرعت تخریب و به ساختمان‌های ۶ تا ۱۱ طبقه تبدیل می‌شوند. امیدواریم مسئولان ذی‌ربط ضمن انتقال دانشگاه‌های مورد نظر به مکانی مناسب و تغییر کاربری ساختمان فعلی آنها به مسکونی، شهرداری از فروش بیشتر تراکم خودداری و ساختمان‌هایی را که غیرقانونی احداث شده‌اند، تخریب کنند.

از ساکنان محل

تعبیه آبگرمکن در بالکن منازل

تعبیه آبگرمکن در بالکن منزل مسکونی نوساز و دیوار به دیوارمان

و هدایت لوله آن به فاصله یک متری از پنجره اتاق ما، باعث ورود گازهای سمی به منزل ما می‌شود. پس از در میان گذاشتن این موضوع با شرکت مهندسی گاز، شورای حل اختلاف و عکس گرفتن کارشناسان از ساختمان، اکنون اعلام می‌شود که ادامه کار منوط به شکایت در دادگاه است. انتظار می‌رود مهندسان ناظر در شرکت مهندسی گاز با توجه بیشتری به نکته گفته شده به هنگام ساخت منازل مسکونی، مانع از عواقب بی‌توجهی نسبت به تعبیه مکانی مناسب برای آبگرمکن‌ها و مزاحمت همسایگان شوند.

شهروند تهرانی

چاپ پاورقی به صورت کتاب

پاورقی «رویارویی و پنهان کاری» که در صفحة ۱۲ روزنامه اطلاعات منتشر می‌شد، از پاورقی‌های جذاب و خواندنی است که پیشنهاد می‌شود به صورت کتاب به چاپ برسد تا مورد استفاده علاقه‌مندان قرار گیرد.

خواننده روزنامه اطلاعات

تصحیح گزارش دریاچه ارومیه

در گزارش «اراده ملی، حلقه مفقوده نجات دریاچه ارومیه» نام نماینده محترم مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به اشتباه ارسلان هاشمی قید شده بود، در حالی که وی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان شرقی است. در ضمن «آرتمیا» جانداری است سخت‌پوست که در‌ آب‌های شور زندگی می‌کند و دریاچه ارومیه، یکی از غنی‌ترین منابع آرتمیا در جهان است که در صنایع پرورش میگو و ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با پوزش از خوانندگان گرامی، به این وسیله تصحیح می‌شود.

ارومیه ـ خبرنگار روزنامه اطلاعات

گلایه از خط ارتباطی روزنامه اطلاعات!

افرادی که نه جزء خبرگان هستند و نه مشاغل حساس دولتی دارند، نظرها، خواست‌ها و مشکلاتشان را با خط ارتباطی روزنامه اطلاعات در میان می‌گذارند که معمولاً توجهی به این گروه از مخاطبین نمی‌شود و یا اگر در مواردی پیام‌هایشان هم چاپ شود، با ویرایش و تلخیص، منظور پیام‌دهنده گم و حذف می‌شود. برای نمونه در رابطه با عملکرد تامین اجتماعی و این که مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران چندماه پس از افزایش حقوق‌هایشان پرداخت می‌شود، چندین پیام داده‌ام که یا چاپ نشده و یا ناقص چاپ شده است.

لاهیجان ـ هدایت فلاح غلامعلی پورلیالستانی

خط ارتباطی:

اختصاص یافتن حجم قابل توجهی از روزنامه اطلاعات به پیام‌های تلفنی بیانگر اهمیت و احترامی است که این روزنامه برای خوانندگانش قایل است و به دلیل کثرت پیام‌ها چاره‌ای بجز ویرایش و تلخیص آن‌ها وجود ندارد، که البته بعید است منظور پیام‌ها گم و یا حذف شود! در مورد تامین اجتماعی، مورد یاد شده تاکنون بارها در خط ارتباطی چاپ شده است و این پیام ساده و روشن، چگونه می‌تواند ناقص چاپ شود؟

آرزویی برای سردبیر!

ضمن تشکر از سردبیر روزنامه اطلاعات برای نگارش یادداشتی با عنوان «سخنی با نمایندگان مجلس» آرزو می‌کنم به خواست خداوند جوهر قلم ایشان هرگز خشک نشود.

خواننده روزنامه اطلاعات

نرخ خوراک پتروشیمی نباید افزایش یابد

با توجه به عده زیاد فارغ‌التحصیلان مرتبط با حوزه‌های نفتی، ایجاد زمینه‌های لازم برای اشتغال آنان باید مورد توجه مسئولان ذی‌ربط باشد. اخیراً قیمت خوراک پتروشیمی از سوی دولت رو به افزایش اعلام شده است که باعث کاهش سودآوری شرکت‌های خصوصی وابسته به وزارت نفت و پیرو آن محقق نشدن امکان تأسیس واحدهای جدید تولیدی و یا گسترش واحدهای کنونی می‌شود که به کارگیری فارغ‌التحصیلان بیکار را نیز در پی نخواهد داشت. از اینرو، بهتر است دولت نرخ محصولات پایه پتروشیمی و در اصطلاح خوراک این صنعت را افزایش ندهد.

بندر انزلی ـ میرنقیب

حضور مأمور راهنمایی مقابل فرهنگسرا

بسیاری مواقع افراد مراجعه کننده به فرهنگسرای اشراق تهران‌پارس خودروهای خود را به صورت خلاف قوانین و در مقابل درب همسایگان این فرهنگسرا پارک می‌کنند که باعث مزاحمت برای آنان می‌شوند. امیدواریم با حضور یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی مقابل فرهنگسرای اشراق، این نابسامانی پایان یابد.

از ساکنان حوالی فرهنگسرا

حمل و نقل سریع و ارزان به مراکز شهری

یکی از دلایلی که باعث تمایل و هجوم شهروندان به سکونت در شهرهای بزرگ می‌شود، دسترسی آسان‌تر به خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، اداری و شهری است که این مسئله باعث افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن در این مناطق می‌شود. بهره‌گیری از تجربه کشورهای پیشرفته و طراحی و اجرای سیستم حمل و نقل سریع و ارزان از مراکز شهرهای بزرگ و پرجمعیت به نقاط اطراف شهر و شهرک‌های پیرامون به طور حتم تأثیرات مثبتی در کاهش تراکم جمعیت در این شهرها و به تبع آن، کاهش نرخ مسکن در شهرهای بزرگ دارد.

تلفن به خط ارتباطی

گریزی بجا به مشکلات وزارت علوم

اشاره به خواست‌ها و انتظارات مردم از وزارت علوم به عنوان یکی از وزارتخانه‌های کلیدی و پیگیری این خواست‌ها و دنبال کردن اهداف واقعی آن از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با گریزی به جا و ضروری توسط سردبیر روزنامه اطلاعات در یادداشت «سخنی با نمایندگان مجلس» منتشر شده است.

به دنبال بخشی از این یادداشت که به ارائه کارت زرد از سوی نمایندگان مجلس به وزیر علوم اشاره می‌کند، معتقدم که شاید نمایندگان محترم به وزارت علوم همانند فروشگاه ارائه مدارک تحصیلی می‌نگرند که انتصاب مورد نظر بخشی از آنان، در این فروشگاه صورت نگرفته است! والا کیست که نداند اساسی‌ترین معضل در این وزارتخانه، خرید مدرک توسط دانشگاه ندیده‌ها و تنزل بسیار سطح آموزشی دانشگاه‌ها است؟ آقای سردبیر! تمامی مردم از آنچه در مجلس می‌گذرد، متأسف‌اند و به هوشیار شدن تمامی نمایندگان امیدوارند!

تبریز ـ خواننده روزنامه اطلاعات

از گردشگران داخلی غافل نشوند

گردشگری از ابزارهای قدرتمند اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در دست هر کشوری است که متاسفانه به دلیل غفلت از این صنعت در سایه سیاست‌های نادرست در عرصه سیاست خارجی، ضررهای هنگفتی متحمل شده‌ایم. اما مسئولان ذی‌ربط توجه کنند که لزوم جذب گردشگران خارجی نیز نباید آنان را از توجه به نیازها و مشکلات گردشگران داخلی غافل سازد و چه بسا حمایت‌ها در این زمینه، مقدمه‌ای برای جذب پایدار گردشگران خارجی خواهد بود.

قائم‌شهر ـ کوچکسرایی

اقدام قابل تقدیر فرماندهی نیروی انتظامی

اقدام فرمانده نیروی انتظامی کشور در عیادت از استاد دانشگاهی که با حمله زورگیران در بیمارستان بستری شده است، عملی نیک و انسانی و احترام به مقام معلم است که قابل تقدیر و شایسته ارج‌گذاری است.

یک هموطن

فاصله فارغ‌التحصیلی تا استخدام

در صورت استخدام پس از فارغ‌التحصیلی، شرایط سختی مانند شرط سنی، شرط معدل و برگزاری آزمون‌های مکرر باعث افزایش فاصله از فارغ‌التحصیلی تا استخدام، افزایش عده بیکاران، عدم تمایل جوانان برای ازدواج و درنتیجه کاهش جمعیت شده است.

خانم شهروند تهرانی

حمله زورگیران به استاد دانشگاه

یک سال پیش توسط چند زورگیر تهدید شدم و کیف پول و گوشی تلفن همراهم به سرقت رفت. با مراجعه به پلیس و تنظیم شکایت هم از زورگیران خبری نشد. نتیجه پیگیری نشدن سریع، قاطع و مورد انتظار چنین حوادثی در گذشته، حمله زورگیران به استاد دانشگاهی در یک خیابان شلوغ و در اوج ساعات رفت و آمد شهروندان و مصدوم ساختن وی را به دنبال دارد.

احمدی

تجارت جهانی به زبان ساده چیست؟

تقاضا می‌شود در روزنامه اطلاعات مطالبی در مورد تجارت جهانی بنویسید و آن را به زبان ساده تعریف کنید. ضمن آنکه مشخص شود که برای عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی چه موانعی وجود دارد و در صورت عضویت چه منافعی برای ما به همراه می‌آورد؟

خواننده روزنامه اطلاعات

پیشنهادی برای رونق اشتغال

اتحادیه‌های صنفی برای آغاز فعالیت جوانان جویای کاری که قصد اشتغال در یکی از صنوف را دارند، مبالغ زیادی را برای عضویت و فعالیت در صنف مطالبه می‌کنند که پرداخت آن سخت و گاهی غیرممکن است. پیشنهاد می‌شود برای رونق اشتغال، یک فاصله زمانی ۲ یا ۳ ساله را پس از شروع به کار جوانان در اصناف مختلف و دریافت این مبالغ از آنان، در نظر گیرند.

تلفن به خط ارتباطی

جوایز بزرگ برای خریداران محصولات غذایی

با وجود گرانی محصولات غذایی بهتر است تولیدکنندگان این محصولات به جای هزینه برای توزیع جوایز چند ده و گاه چند صد میلیون تومانی بین مصرف‌کنندگان، همین مبالغ را در خرید مواد اولیه هزینه کنند تا تولیدات با قیمت ارزانتری به دست مشتریان برسد و مردم با وجود توصیه‌های مکرر به مصرف لبنیات و مواد پروتئینی، این محصولات را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنند.

خبازیان

مطالبات مردم از دولت اساسی باشد

اهدای سبد کالا، افزایش چند درصد بیشتر حقوق‌ها، تعلق امتیازی خاص به گروهی از مردم و مواردی مانند آن‌ها از جمله مطالبات محدود، موقتی و کوچک است که شایسته ملت بزرگ ایران نیست. مطالبات مردم از دولت باید موارد اساسی مانند همگانی شدن بیمه‌ها و افزایش کارآمدی آنها، افزایش تولیدات داخلی و رونق کسب و کار باشد.

محمدرضا کرمی

پارک دوبله خودروها در مقابل نمایشگاه

در بلوار دریا واقع در سعادت‌آباد، چند نمایشگاه خودرو قرار دارد که پارک دوبله در مقابل آنها باعث ترافیک سنگین در این بلوار و اختلال در رفت و آمد عابران می‌شود. ضمن آنکه چنین اختلالی در مقابل رستوران غذاهای آماده در بلوار دریا و در خیابان شهید مطهری شمالی نیز وجود دارد. از مأموران راهنمایی و رانندگی تقاضای رسیدگی داریم.

از ساکنان سعادت‌آباد

نرخ کارمزد در شرکت‌های کارگزاری بالا است

نرخ کارمزد نیم درصد از هر یک از طرفین معامله بابت هر بار خرید و فروش سهام در بورس به وسیله شرکت‌های کارگزاری به نسبت سایر بورس‌های دنیا، بالا است و همین مسأله باعث درآمدهای کلان برای شبکه انحصاری و شرکت‌های محدود کارگزاری بورس می‌شود. بهتر است مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار در این نرخ تجدیدنظر کنند.

از سهامداران بورس

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه ۱۹

درخصوص تامین روشنایی بزرگراه آزادگان

درخصوص درج پیام شهروند مورخ ۱۹ر۱۰ر۹۲ با موضوع روشنایی بزرگراه آزادگان در آن جریده محترم به اطلاع می‌رساند:‌ حدفاصل

پل شهید کاظمی تا پل شهید آیت‌الله سعیدی دو ضلع شمالی و جنوبی توسط این منطقه در حال انجام است که در این خصوص در ضلع شمالی پایه‌های بتنی فونداسیون نصب و حفاری مسیر کابل‌ها انجام گردیده

و آماده نصب پایه چراغ‌ها است، بدین‌ترتیب روشنایی ضلع شمالی ظرف یک‌ماه آینده تکمیل می‌شود.

صدیقه محمدبیگی ـ مدیر روابط عمومی

نسخه مناسب چاپ