فولاد خوزستان، صدرنشین جدید لیگ برترفوتبال
 

تیم فوتبال فولاد خوزستان با پیروزی مقابل مس کرمان، موقتا صدرنشین لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شد.

آخرین بازی روز نخست از هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، عصر دیروز بین تیم های فولاد خوزستان و مس کرمان برگزار شد که تیم فولاد با پیروزی یک – صفر مقابل میزبان قعرنشین خود، موقتا صدرنشین فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال شد.

در این بازی که در ورزشگاه غدیراهواز برگزار شد، ایوب والی (۴۷) گل برتری تیم فولاد خوزستان را به ثمر رساند تا این تیم اهوازی به ۳ امتیاز ارزشمند دست یابد.

تیم فوتبال فولاد خوزستان با این پیروزی ۴۶ امتیازی شد و با یک امتیاز و یک مسابقه بیشتر از استقلال، به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال صعود کرد. مس کرمان با ۱۶ امتیاز قبلی، قعرنشین باقی‌ ماند.

دوری پرسپولیس از کورس قهرمانی

شکست پرسپولیس در تبریز و پیروزی نفت در تهران، آغازگر بازی‌های هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال بود. اگر چه ششمین باخت تیم دایی در فصل جاری، سرخپوشان تهرانی را از رسیدن به مقام قهرمانی دور کرد، ولی پیروزی شاگردان گل محمدی، این تیم را در کورس قهرمانی لیگ برتر فوتبال نگهداشت.

روز نخست از هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، دیروز با برگزاری دو بازی آغاز شد که تیم نفت در تهران، سایپا را مغلوب کرد و گسترش فولاد در تبریز مقابل پرسپولیس به پیروزی دست یافت. دو تیم گسترش فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه یادگار امام تبریز، مقابل هم به میدان رفتند که تیم گسترش فولاد تبریز با تک گل دقیقه ۵۷ مهرداد بایرامی به پیروزی دست یافت. این ششمین شکست تیم پرسپولیس در فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال بود.

در نیمه نخست این مسابقه، دو تیم موقعیت‌هایی زیادی را بدست آوردند، ولی اشتباهات مهاجمان و خودخواهی آنها، خصوصا در تیم گسترش فولاد، مانع باز شدن دروازه‌ها شد. البته ضربه پیام صادقیان در دقیقه ۱۸ به تیر افقی دروازه گسترش فولاد برخورد کرد که این مهمترین اتفاق نیمه نخست بود . نیمه دوم با حملات پرسپولیسی‌ها آغاز شد و در دقیقه ۵۹ سید صالحی، موقعیت صد درصد گلزنی را از دست داد.

توپ برگشتی با ارسال مصطفی اکرامی از جناح راست پرسپولیس، مهرداد بایرامی را در موقعیت تک به تک با گلر سرخپوشان قرار داد که این مهاجم جوان با یک بغل پا، دروازه پرسپولیس را باز کرد .

تیم پرسپولیس بعد از دریافت گل، حملات بسیاری را روی دروازه تیم میزبان تدارک دید، ولی گسترشی‌ها با روی آوردن به کارهای دفاعی و دل بستن به ضد حملات، گل برتری خود را حفظ کردند تا با پیروزی مقابل پرسپولیس، ۳ امتیاز ارزشمند این مسابقه را از آن خود کنند.

در دیگر بازی عصر دیروز، تیم فوتبال نفت تهران مقابل سایپای البرز به برتری ۲ – یک دست یافت. علی قربانی (۱۱) و هادی نوروزی (۶۹) برای نفت تهران و مهدی جعفرپور (۵۶) برای سایپا، گلزنی کردند.

برنامه ادامه دیدارهای هفته بیست و چهارم لیگ برتر به این شرح است:

یکشنبه هفته آینده

ملوان – تراکتورسازی، ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه تختی انزلی

صبا – داماش، ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام قم

فجرسپاسی – راه‌آهن، ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه حافظیه شیراز

سپاهان – استقلال صنعتی، ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه فولاد شهر

استقلال – ذوب‌آهن، ساعت ۱۶:۵۵ در ورزشگاه آزادی تهران

جدول رده‌بندی لیگ برتر

۱- فولاد خوزستان ۴۶ امتیاز (یک بازی بیشتر )

۲- استقلال تهران ۴۳ امتیاز

۳- پرسپولیس ۴۱ امتیاز – تفاضل گل ۱۳+ (یک بازی بیشتر )

۴- نفت تهران ۴۱ امتیاز – تفاضل گل ۱۱+

۵- سپاهان اصفهان ۴۰ امتیاز

۶- تراکتورسازی تبریز

۳۷ امتیاز

نسخه مناسب چاپ