اخبار کوتاه شهرستان
تسریع در روند ساخت پل کابلی ولی‌عصر (عج) در شیراز

شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: روند ساخت پل کابلی ولی‌عصر (عج) شیراز تسریع می‌شود.

شهردار شیراز با اعلام این مطلب افزود: اجرای هر یک از پروژه‌های عمرانی که در سال‌های اخیر در شیراز صورت گرفته است نمادی از توان و تخصص نیروهای متخصص بومی این دیار است.

علیرضا پاک‌فطرت گفت: در سال‌های اخیر پروژه‌هایی توسط شورای اسلامی شهر مصوب و با بهره‌گیری از توان تخصصی و علمی و فنی و اجرایی شهرداری شیراز اجرایی شده است که تا قبل از آن جرأت و جسارت ورود به آنها وجود نداشت.

وی با تاکید بر این که عملیات اجرایی پل بزرگ ایمان تا پایان سال تمام خواهد شد از سرعت بخشیدن به روند اجرایی پروژه ساخت پل کابلی ولی‌عصر(عج) شیراز خبرداد و افزود: پل کابلی ولی‌عصر(عج)، با استفاده از جدیدترین دستاوردهای مهندسی جهان طراحی و اجرا می‌شود. این پل با پایه‌ای که ارتفاع آن به اندازه یک ساختمان ۲۱ طبقه (حدود۶۳متر) خواهد بود. پس از ساخت و بهره‌برداری به نمادی از تخصص مهندسان شیرازی بدل خواهد شد.

برداشت ذرت از مزارع باشت

باشت ‌ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۶ هزار تن محصول ذرت دانه روغنی و علوفه‌ای در فصل جمع‌آوری محصولات پاییزی در باشت برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی باشت با اعلام این خبر افزود: این میزان ذرت از ۱۸۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان باشت برداشت شد.

علی‌مرادی گفت: بیشتر مراکز تولید محصول ذرت این شهرستان در بوستان، خان احمد، بهره‌عنا،‌ منصورآباد و شهر باشت قرار دارد.

وی افزود: ذرت‌های خشک برداشتی از زمین‌های کشاورزی باشت برای نگهداری به استان‌های اصفهان، مرکزی،‌ کرمان و شیراز صادر شد.

وی همچنین گفت: ۳۳ میلیارد ریال اعتبار امسال برای اجرای طرح‌های تولیدی بخش کشاورزی این شهرستان اختصاص یافته است.

او افزود: این میزان اعتبار از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های مختلف کشاورزی با حداقل نیاز تسهیلاتی یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مرادی گفت: سود این تسهیلات برای اجرای طرح‌ها ۱۳ درصد و مدت زمان بازپرداخت حداکثر ۸ سال و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۰ سال است.

انتخاب شهردار بناب

بناب ـ خبرنگار اطلاعات: شورای اسلامی شهر بناب به اتفاق آرا مسعود برزگر جلالی را به عنوان شهردار جدید انتخاب کرد.

مسعود برزگر جلالی با ۲۰ سال سابقه خدمت در شهرداری هم اکنون عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر تبریز و مدیرمسئول روزنامه ساقی است.

توقف پروژه ساختمان جدید اداره پست بناب

*پروژه ساختمان جدید اداره پست بناب که سال ۱۳۸۳ به اجرا درآمد همچنان نیمه کاره است.

سعید برقی فرماندار بناب در حاشیه نشست شورای اداری این شهرستان با اظهار تأسف از بی‌توجهی مسئولان شرکت پست به این پروژه، تأکید کرد: هر مسئولی که در اجرای این طرح تعلل و کم‌کاری کرده است، باید مورد بازخواست قرار گیرد.

وی افزود: در صورتی که مسئولان شرکت پست برای تکمیل این طرح اقدام نکنند، از طریق مراجع قضایی با عوامل تخلف برخورد قانونی خواهد شد.رئیس اداره پست بناب نیز اعلام کرد: عملیات اجرایی این ساختمان تا سال ۸۷ از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده است.

جعفر فروزانفر با اشاره به این که ساختمان فعلی اداره پست بناب یک ساختمان قدیمی است، افزود: مدیرعامل جدید شرکت پست قول داده است با رفع موانع و مشکلات موجود در هفته دولت سال ۹۳ این طرح که جزو طرح‌های ملی است، تکمیل شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معرفی باغداران و کشاورزان به بیمه تامین اجتماعی

بابل- خبرنگار اطلاعات: ۱۷۹۰ نفر از باغداران و کشاورزان بابلی برای برخورداری از بیمه تامین اجتماعی به این سازمان معرفی شدند.

مهندس مسعود غلامی مدیرجهاد کشاورزی بابل با اعلام این خبر افزود: باغداران و کشاورزان در صورت استفاده از بیمه تامین اجتماعی، حق بیمه پرداختی آنها به کمتر از یک سوم کاهش می‌یابد.

وی از باغداران و کشاورزان بابل خواست برای برخورداری از بیمه تامین اجتماعی و تخفیف ویژه آن به مرکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ