کوتاه فرهنگی
 

چاپ جدید «توپچنار» منتشر شد

رمان «توبچنار» نوشته انسیه شاه حسینی است که در آن قصه معلمی در یک روستای دور افتاده روایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، رمان «توپچنار» که توسط «سوره مهر» به چاپ ششم رسیده، داستان معلمی است به نام فرزانه که برای تدریس نهضت سوادآموزی به روستای دور افتاده‌ای به نام توپچنار از توابع مشهد می‌رود. روستا بین دو کوه واقع شده و خانوار اندکی دارد. در ابتدا استقبال خوبی از فرزانه نمی‌شود ولی بعدها فرزانه موفق می‌شود یک ارتباط گرم و صمیمی با اهالی روستا برقرار کند و اهالی را به دور خود جمع کندو…

در این رمان که در ۳۱ فصل به تحریر درآمده، نویسنده با خلق شخصیت‌ها، تضاد و تعامل بین آنها خواسته تا شخصیت‌های داستان را به هم پیوند زند.رمان توپچنار در سال ۱۳۷۸، به عنوان یکی از بیست برگزیده بیست سال ادبیات داستانی پس از انقلاب ایران معرفی شده بود.کتاب «توپچنار» تولید مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است که در ۲۳۸ صفحه، قطع رقعی و در تیراژ۲۵۰۰ جلد توسط سوره مهر به چاپ ششم رسیده است.

بزرگداشت قباد شیوا امروز برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت قباد شیوا امروز پنجشنبه ۳ بهمن در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، چهارمین نشست صمیمانه هنرمندان با عنوان «تولد ماه» به مناسبت بزرگداشت قباد شیوا همزمان با هفتاد و سومین سالروز تولد وی، پنجشنبه، ۳ بهمن در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می شود.این مراسم از ساعت ۱۷ با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت طراحی گرافیک کشور و همچنین مسئولان فرهنگی و هنری پایتخت برگزار خواهد شد.

برپایی نمایشگاه آثارنقاشی دو هنرمند در گالری «فرامرزی»

نمایشگاه آثارنقاشی آمین گرگان محمدی و کیانا رشیدی جمعه ۴ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری «فرامرزی» افتتاح می شود.علاقه مندان به هنرهای تجسمی می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آثار این دو هنرمند دیدن کنند.گالری « فرامرزی » به نشانی میدان ونک ، خیابان ونک کوچه ارم ، شماره ۶ قرار دارد.

نقاشی های غزاله اخوان در گالری «ساربان»

نمایشگاه نقاشی های غزاله اخوان جمعه ۴ بهمن در گالری «ساربان» گشایش می یابد.این نمایشگاه تا ۱۴ بهمن ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند به غیر از سه شنبه ها در روزهای دیگر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی ، خیابان صابونچی ،کوچه مهماندوست، شماره ۸ مراجعه کنند.

نمایشگاه نقاشی و مجسمه پریدخت مُشک زاد در گالری «دی»

نمایشگاه آثار نقاشی و مجسمه پریدخت مُشک زاد جمعه ۴ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری «دی» گشایش می یابد. علاقه مندان می توانند آثاراین نمایشگاه را تا ۱۳ بهمن به جز شنبه ها ازساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری «دی» به نشانی خیابان ولیعصر ، روبروی پارک ملت ، خیابان عاطفی، شماره ۱۳۰مشاهده کنند.

گالری «شلمان» میزبان آثار نقاشی حمید نور کیهان

گالری «شلمان» از ۴ تا ۹ بهمن میزبان آثار نقاشی حمید نور کیهان می‌شود.این گالری که به نشانی میرداماد ، نرسیده به شریعتی ، رودبار غربی، کوچه کاووسی ، شماره ۲۷ واقع است ، همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

نمایشگاه سمیرا علیخانزاده در گالرى «اثر»

گالرى اثر میزبان تازه ترین آثار سمیرا علیخانزاده مى شود و عصر جمعه چهارم بهمن هشت اثر از این هنرمند موفق بینارشته اى در گالرى اثر رونمایى مى‌شود.«رفتن اما بازماندن» ساعت چهار بعد از ظهر چهارم بهمن آغاز به کار مى‌کند و تا ۲۳ بهمن در گالرى اثر واقع درخیابان ایرانشهر ، رو به روی خانه هنرمندان ، شماره ۱۶ روى دیوار خواهد بود .گالرى اثر شنبه ها تعطیل است.

تولید انیمیشن خمیری «بیا آشتی کنیم» در حوزه هنری

مرحله صداگذاری مجموعه انیمیشن « بیا آشتی کنیم» در مرکز انیمیشن حوزه هنری به پایان رسید.انیمیشن خمیری «بیا آشتی کنیم» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله علیمراد و تهیه کنندگی سید مسعود صفوی در مرکز مطالعات و انیمیشن حوزه هنری به تولید رسیده است.انیمیشن «بیا آشتی کنیم» در ۱۳ قسمت ۶ دقیقه ای به تولید رسیده و در ساخت آن از تکنیک

stop motionاستفاده شده است. در این مجموعه ، شخصیت ها از جنس خمیری هستند و گاه به تناسب داستان، دگردیسی در آنها اتفاق می افتد.این مجموعه انیمیشنی دارای دو شخصیت اصلی است که در همسایگی یکدیگر زندگی می کنند که گاهی روابط دوستانه و در بعضی مواقع روابط خصمانه ای میان این دو شخصیت شکل می گیرد.شایان ذکر است موسیقی این انیمیشن توسط گروه fan fir از کشور رومانی ساخته شده است.مراسم رونمایی از انیمیشن خمیری «بیا آشتی کنیم» به زودی در حوزه هنری برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ