علی پروین سرپرست باشگاه پرسپولیس شد
 

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، صبح دیروز تشکیل جلسه داد و علی پروین را به عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب و به وزارت ورزش و جوانان، معرفی کرد‌.

باشگاه پرسپولیس، دیروز با استعفای محمد رویانیان و انتخاب علی پروین به عنوان سرپرست، وارد مرحله جدید بحران شد و مشخص نیست که در آینده چه اتفاقاتی پیرامون این باشگاه پرطرفدار، رخ خواهد داد. تیم فوتبال پرسپولیس در حالیکه روزهای پرنوسانی را پشت سر می‌گذارد و شاگردان علی دایی در چهار بازی فقط ۲ امتیاز کسب کرده‌اند با استعفای محمد رویانیان، موافقت وعلی پروین را به عنوان سرپرست جدید این باشگاه، انتخاب کرد.

علی پروین در شرایطی به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس معرفی شد که چند هفته قبل و پس از اختلافاتی که بین اعضای هیات مدیره و محمد رویانیان بوجود آمده بود، به عنوان گزینه جانشینی رویانیان معرفی شد و حتی در صورتجلسه‌ای که خبرساز شد، نام او به عنوان مدیرعامل باشگاه مطرح شد. اما رویانیان که با ترفندهای خاص خود، آن مرحله پشت سر گذاشته بود، چاره‌ای جز استعفا نداشت.

پس از معرفی علی پروین به عنوان سرپرست از سوی اعضای هیات مدیره، این پرسش مطرح می‌شود که آیا وزارت ورزش و جوانان که تا به حال به این ماجرا ورود نکرده است، پروین را به عنوان سرپرست باشگاهی که مالکیتش برعهده وزارت ورزش است، تایید می کند؟ آیا محمود گودرزی که رئیس مجمع باشگاه پرسپولیس است، از علی پروین برای سرپرستی، حمایت خواهد کرد؟

علی پروین: فقط به عشق هواداران آمدم

علی پروین، سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس،تصریح کرد: فقط به عشق هواداران پرسپولیس آمده‌ام تا کارها را پیش ببرم. رویانیان، روی استعفای خود پافشاری کرد و می‌خواست از هیات مدیره هم برود، ولی ما به زور او را نگهداشتیم.

وی در باره شایعه کناره گیری علی دایی، از سرمربیگری تیم پرسپولیس ،تاکید کرد: دایی با قدرت در تیم می‌ماند و با کادر خود به کار ادامه می دهد. ما تا آخر فصل، از وی حمایت خواهیم کرد تا پرسپولیس، برای قهرمانی گام بردارد . او در باره طرح های اقتصادی رویانیان و احتمال اضافه شدن حسین هدایتی به هیات مدیره، گفت: چند نفر به هیات مدیره اضافه می‌شوند و با قدردانی از تلاش های رویانیان، کارهای او را ادامه می دهیم.

انتخاب مدیرعامل جدید تا ۲ هفته دیگر

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه اعضای هیات مدیره، گزینه پیشنهادی خود را برای مدیرعاملی مطرح می کنند، گفت: سعی ما بر این است که تا دو هفته دیگر، مدیرعامل جدید باشگاه را انتخاب کنیم.

محمد صادق اکبری، پس از نشست دیروز هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با بیان مطلب بالا، گفت: محمد رویانیان، مصر بود که از هیات مدیره برود و دوستان حاضر در جلسه با قدردانی از زحمات او با این استعفا، موافقت کردند. همچنین پس از بررسی همه ابعاد و برای اداره کارها، سرپرست موقت تعیین شد.

وی افزود: با توجه به سوابق علی پروین، خود رویانیان و دیگر اعضای هیات مدیره، از وی درخواست کردند تا این مسئولیت را برعهده بگیرد و او هم آبروی خود را مثل همیشه برای پرسپولیس گذاشت. همه ما می‌دانیم که علی پروین، از جنس فوتبال و جزو خانواده بزرگ باشگاه پرسپولیس است. پروین، همیشه منشاء خیر بوده و در چنین شرایطی، بهترین انتخاب بوده است. وی در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس، گفت: اساسنامه این اختیار را به هیات مدیره می‌دهد تا مدیرعامل را بیرون از جمع خود نیز انتخاب کند. زمان خاصی برای معرفی مدیرعامل وجود ندارد، ولی تلاش می شود تا ظرف دو هفته آینده، اینکار انجام شود. البته ممکن است، باشگاه با سرپرست به کار خود ادامه دهد.

نسخه مناسب چاپ