اخبار کوتاه شهرستان
برگزاری همایشی با عنوان وحدت در بیستون

بیستون ـ خبرنگار اطلاعات: به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت از طرف اداره آموزش و پرورش بیستون همایشی در سالن آمفی‌تئاتر کارخانه قند بیستون برگزار شد.

در این همایش امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای شوراهای اسلامی شهر و جمعی از روحانیون منطقه بیستون حضور داشتند.سلیمان محبی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دکتر معصومی جراح و متخصص قلب و فردادی‌پور بخشدار هریک در مورد اهمیت و ارزش علم و دانش و پژوهش و راهکارهای علمی و عملی برای پیشرفت در زندگی سخنرانی کردند.

دهلران قهرمان بوکس استان ایلام شد ‏

دهلران ـ خبرنگاراطلاعات: مسابقات قهرمانی بوکس استان ایلام

با حضور ۵۰ ورزشکار از ایلام، مهران، آبدانان، دره شهر و دهلران در ۱۰ وزن برگزار شد. عادل جام خانه مدیر اداره ورزش و جوانان دهلران اعلام کرد: در این رقابت‌ها تیم دهلران با ۱۹ امتیاز به مقام نخست دست یافت و تیم‌های ایلام و آبدانان دوم و سوم شدند.‏

وی یادآور شد: افراد برتر این رقابت‌ها در مسابقات چهار جانبه بوکس که با حضور تیم‌هایی از بندر انزلی، خوزستان، ایلام و تیم ملی عراق به میزبانی دهلران برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.‏

به گفته مدیر ورزش مدیر ورزش و جوانان دهلران غلامعلی قره‌باغی از شهرستان دهلران نیز در این رقابت‌ها به عنوان ورزشکار با اخلاق معرفی شد. ‏

کمک‌های کمیته امداد خواف به ساکنان روستای همزاره

خواف ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسمی به مناسبت هفته وحدت ۵۲ شعله بخاری و ۵۲ سبد کالا به ارزش ۵۰ میلیون ریال بین اهالی روستای محروم همزاره خواف توسط کمیته امداد امام توزیع شد.

رئیس کمیته امداد امام خواف با اعلام این خبر افزود: همچنین ۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد خواف به ارزش ۴۰ میلیون تومان اهدا شد.شاکری افزود: این نهاد در این هفته مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام کارگشایی و ۲۵۵ میلیون تومان وام اشتغالزایی به افراد واجد شرایط پرداخت کرده است.

۷۳۰ خانه در جیرفت بر اثر بارش برف و باران آسیب دید

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: ۷۳۰ خانه مسکونی در بخش مرکزی شهرستان جیرفت در پی بارندگی‌های اخیر خسارت دیده است.

بخشدار مرکزی جیرفت گفت: از این تعداد هشت واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده است و بقیه واحدها نیز به علت خشت و گلی بودن بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیده‌اند. احمدبلندنظر با اشاره به غیر مقاوم بودن برخی واحدهای مسکونی، افزود: با وجود اقدام‌های مؤثر برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی بویژه در مناطق روستایی جیرفت همچنان واحدهای غیر مقاوم زیادی در این شهرستان وجود دارد که نیاز است برای بازسازی آنها تدبیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

مدیر جمعیت هلال‌احمر جیرفت نیز اعلام کرد: سه واحد مسکونی در دهستان دلفارد و دو واحد مسکونی در دهستان اسفندقه به علت بارش برف و باران به طور صد‌در‌صد تخریب شده است. وجیه‌الله بهادر با اشاره به فرسودگی برخی واحدهای مسکونی روستایی از صاحبان آنها خواست تا مساعد شدن شرایط جوی، در خانه‌های مستـحکم و ایمن باشند.

گردهمایی محیط‌یاران استان سمنان در دامغان

دامغان ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین گردهمایی کوهنوردان محیط‌یار استان سمنان در دامغان برگزار شد.

این گردهمایی با حضور مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان با مسئولان محلی و ۱۵۰ نفر از کوهنوردان محیط‌یار و دوستداران طبیعت در سالن همایش آوارة فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان برگزار شد.

در این گردهمایی حمید ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به اهمیت حفاظت محیط زیست، از تدوین برنامه جامع مدیریت آلاینده‌های هوای استان خبر داد و افزود: فاز نخست این طرح در سمنان و سپس سایر شهرهای استان عملیاتی می‌شود.

وی همچنین خواستار همکاری توأم تشکل‌های زیست محیطی استان سمنان و کوهنوردان و سایر نهادها با محیط زیست شد و گفت: تفاهمنامه‌ای بین هیأت کوهنوردی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان در زمینه اجرای اصل ۵۰ قانون اساسی و اهتمام حفاظت محیط زیست و انفال الهی به امضا رسیده است.

نسخه مناسب چاپ