کوتاه از چهار گوشه کشور
بازسازی ارگ بم به اعتبار نیاز دارد

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: روند بازسازی ارگ بم به کندی پیش می‌رود.

فرماندار بم با اشاره به کمبود اعتبار بازسازی این ارگ، خواستار همکاری سازمان میراث فرهنگی برای تأمین اعتبار مورد نیاز شد.

حسین زین‌الصالحین تاکیدکرد:با تأمین اعتبار لازم روند بازسازی ارگ‌‌بم با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

به گفته وی بم تنها شهری است که منظر آن ثبت جهانی شده و هر گونه ساخت و ساز در آن باید برابر با معیارهای یونسکو باشد.

معرفی سرپرست جدید سازمان جهاد سازندگی فارس

شیرازـ خبرنگار روزنامه اطلاعات: رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در یک سکوت خبری تودیع شد. مراسم تودیع رئیس جهاد کشاورزی فارس در پشت درهای بسته و بدون اطلاع خبرنگاران انجام شد.

این مراسم در سالن ساختمان شماره ۲ جهاد کشاورزی فارس با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی فارس انجام شد. دراین مراسم محمد علی جوادی معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات استراتژیک از جمله تولید گندم در فارس موجب شده است فارس جایگاهی تأثیرگذار در حوزه کشاورزی داشته باشد.

او با اشاره به این مطلب که وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه سرمایه گذاری‌ها در این حوزه تاکید دارد افزود: امید است در دولت جدید بتوان جایگاه شایسته‌تر و متناسب با توان و تولید بیشتر برای فارس تعریف کرد.

وی گفت: طرح کاداستر از جمله موفقیت‌های جهادکشاورزی فارس بوده است که به خوبی اجرایی و منجر به صدور سندهای کشاورزی شد.دراین مراسم مهرزاد خرد تودیع ومحمد حسن‌طلعتی به عنوان سرپرست سازمان جهادکشاورزی فارس معرفی شد.

بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی خراسان رضوی در دهة فجر

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: ۳۵ پروژه آبرسانی روستایی خراسان رضوی در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها بیش از ۸۵ هزار نفر در روستاهای استان، از نعمت آب لوله‌کشی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

محمد دانشگر گفت: این پروژه‌ها در ۱۶ شهرستان و ۶۷ روستای استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: برای انجام این پروژه‌ها، ۱۴۶ کیلومتر خط انتقال، ۸۶ کیلومتر شبکه توزیع و ۲۴ مخزن ذخیره با حجم ۴۵۲۰ مترمکعب ساخته شده است.

او حفر ۱۷ حلقه چاه جدید با آبدهی ۱۶۲ لیتر بر ثانیه، ساخت ۲۷۶ حوضچه و ساخت ۱۵ ایستگاه پمپاژ را از دیگر مشخصات پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر امسال ذکر کرد و افزود: هزینه بهره‌برداری از این پروژه‌ها در مجموع ۱۲۲ میلیارد ریال است.

بناب در تحقق اشتغال دوم شد

بناب ـ خبرنگار اطلاعات: بناب در تحقق تعهدات اشتغال رتبه دوم استان آذربایجان شرقی را به دست آورد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بناب با اشاره به تحقق بیش از ۹۰ درصد از تعهدات اشتغال این شهرستان، ابراز امیدواری کرد؛ تا پایان امسال علاوه بر تحقق سقف اشتغال تعهد شده، شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی مازاد بر این سقف باشیم.

محمود پور لطفعلی افزود: براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ نرخ بیکاری بناب ۵ر۴ درصد است که از این نظر رتبه دوم استان را دارد.به گفته وی تعهد اشتغالزایی شهرستان بناب امسال ۲۲۳۸ نفر است که تاکنون برای ۲۰۶۹ نفر در این شهرستان شغل ایجاد شده است.

برپایی نمایشگاه دست بافته‌های زندانیان در بهبهان

بهبهان ـ خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه بافتنی توسط مددجویان زندان بهبهان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نگارخانه میرزا شوقی بهبهان گشایش یافت.

محمودی مسئول برپایی این نمایشگاه گفت: برای پر کردن اوقات فراغت زندانیان این نمایشگاه در چهار غرفه شامل کیف‌دستی معرق همراه با وسایل بافتنی مددجویان زندان در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ