سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه با روند موجود صرفه اقتصادی نخواهد داشت
سرویس اقتصادی- ضریب نفوذ بیمه را می توان با اجرای طرح‌های جدید بیمه ای و فرهنگ سازی آن افزایش داد.چه آنکه به نظر می رسد ترکیب پرتفوی بازار بیمه کشور مناسب نیست و اگر این روند ادامه یابد، سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه توجیه نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی اطلاعات، محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی ایران در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این‌که فروش بازار بیمه در ۹ ماهه ابتدای امسال از ۲۶ درصد رشد برخوردار شده است، گفت: ۲۹ شرکت در ایران به عرضه خدمات بیمه‌ای می‌پردازند که البته هرچند تمام محصولات این شرکت‌ها همگن نیست، اما در ارزیابی ریسک‌ها و تعیین نرخ، شرایط و اصول یکسانی را به کار می‌گیرند.

اما شرکت‌هایی که با صرفه اقتصادی بیشتری کار می‌کنند، می‌توانند به خریداران بیمه تخفیف دهند.

وی با بیان این‌که ۴۱ درصد بازار بیمه کشور مربوط به شخص ثالث و ۲۴ درصد مربوط به درمان است، گفت: ۶۵ درصد بازار تعرفه دارد و قیمت گذاری می‌شود. بنابراین شرکت‌هایی که خدمات بهتری ارائه می‌کنند، می توانند مشتریان بیشتری جذب کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: در ۹ ماهه سال جاری خسارات نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش یافته و خسارات نقدی به ۵۵ درصد رسیده است که این نشان می‌دهد که با در نظر گرفتن تورم رسمی سود بازار بیمه متناسب با تورم افزایش پیدا نکرده است.وی بیشترین میزان فروش بیمه را مربوط به شخص ثالث و معادل ۴۲٫۳‌درصد اعلام کرد و در ادامه از طراحی بیمه نامه جدیدی خبر داد و گفت: این بیمه نامه تحت عنوان بیمه جامع روستاییان طراحی شده که حوادثی مانند آتش سوزی،‌سرقت، سیل، زلزله، طوفان و … را پوشش می‌دهد و می تواند به ترویج فرهنگ بیمه در مناطق روستایی کشور کمک کند.

نسخه مناسب چاپ