آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی: روحیه جهادی مردم در قبال آرمان‌های انقلاب باید حفظ شود
آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی، حفظ روحیه حماسی و جهادی مردم در قبال ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب را در شرایط حساس کنونی جمهوری اسلامی ایران ضروری و حیاتی خواندند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله‌العظمی عبدالله جوادی آملی در پیام صوتی و تصویری که شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت سی و سومین سالگرد حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل در مصلای این شهر پخش شد، بر این نکته تأکید کردند که در زمان حاضر وظیفه همه مردم و مسئولان اجرایی آن است که از خون شهدا و تلاش‌های مجاهدان راه خدا به درستی حراست شود.

در این پیام گفته شده است: جایگاه شهدا در نزد خداوند؛ ویژه و بزرگ است و در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی در این پیام ادامه دادند: شهدا در راه شهادت با خداوند معامله کردند و در این معامله شهدای ما از جان خود در راه حفظ دین خدا گذشتند تا انقلاب و اسلام حفظ شود.

ایشان همچنین از ذات حق تعالی برای روح پرفتوح امام، شهدا و شهدای ششم بهمن سال ۶۰ آمل و آمرزش آنان با شهدای کربلا و سالار شهیدان مسألت کردند و خواهان اجر و صبر برای خانواده‌های بازماندگان شدند.

در سحرگاه ششم بهمن سال ۱۳۶۰ گروهی از منافقین کوردل از جنگل‌های شهرستان آمل به قصد تصرف شهر آمل به این شهر حمله کردند که مردم با حمله متقابل و ایستادگی در مقابل آن‌ها؛ در چند ساعت این توطئه شوم را پاسخ گفتند و موجب فرار آنان شدند.

نسخه مناسب چاپ