ایثارگران مشمول دریافت وام مسکن می شوند
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با تصویب این کمیسیون مقرر شد علاوه بر جانبازان ۲۰ و ۲۵ درصد، ایثارگرانی که دارای سابقه جبهه بالای دو سال و نیم هستند بتوانند از وام مسکن استفاده کنند.

به گزارش مهر، غلامرضا کاتب در حاشیه جلسه علنی دیروز مجلس افزود: کمیسیون مصوبه‌ای در باره سیگنال رسانی به شبکه‌های ماهواره‌ای داشت که بر این اساس مقرر شد ۳۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای بخش مخابرات به این بخش اختصاص یابد. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شد از مراکزی که ماکرویوو وجود دارد تا محل فرستنده های تلویزیون سیگنال رسانی انجام دهد.

وی اظهار داشت: با این مصوبه، ایران می تواند بدون استفاده از ماهواره‌ها از طریق سیگنال رسانی پوشش شبکه های تلویزیونی را داشته باشد و تحریم های ماهواره ای مشکلی را برای ما ایجاد نمی کند.

کاتب با اشاره به تصویب تبصره‌ای در باره گازرسانی به روستاها گفت: کمیسیون تلفیق با اصلاح تبصره ای از لایحه بودجه مقرر کرد ۱۰۰ ریال از بهای گاز مشترکان را برای گازرسانی به روستاها به شرکت ملی گاز اختصاص دهد.وی ادامه داد: همچنین مقرر شد ۲۰ میلیارد تومان از منابع این محل به گازرسانی مدارس روستایی و شهرهای کوچک اختصاص یابد .کاتب همچنین با اشاره به بررسی سرانه مدارس گفت: معمولا مدارس از سرانه در لایحه بودجه محروم بودند اما با تصویب کمیسیون بودجه مقرر شد ۱۳۰ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش برای سرانه مدارس اختصاص یابد.سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به بهسازی بافت روستاها خبر داد و گفت: علاوه بر این ۲۰۰ میلیارد تومان از سرجمع اعتبارات بودجه به آب رسانی به روستاها اختصاص یافته بود که با پیشنهاد کمیسیون تلفیق ۱۰۰ میلیارد تومان به این اعتبارات اضافه شد.

نسخه مناسب چاپ