دستگیری گرداننده صفحه اراذل و اوباش در فیسبوک
 

سرویس حوادث: گرداننده صفحه‌ای در اینترنت که اقدام به معرفی اراذل و اوباش می‌کرد باردیابی پلیس فتا و پلیس امنیت عمومی تهران شناسایی و بازداشت شد.

سردار حسین ساجدی‌نیا رئیس پلیس تهران دراین باره گفت:‌از چندی قبل سایتی اقدام به معرفی و انتشار عکس‌های مربوط به اراذل و اوباش می‌کرد و پیرامون اقدامات مجرمان این افراد تبلیغات وسیعی انجام می‌داد که پلیس فتای ناجا پس از اعلام گزارش‌های مرتبط با فعالیت این صفحه اینترنتی موفق به هک سایت و شناسایی گردانندگان این صفحه شد و پلیس امنیت تهران هم صبح دیروزگرداننده این صفحه اینترنتی را دستگیرکرد ومتهم دربازجویی‌های مقدماتی به اتهامات خود اعتراف کرد.

وی با اشاره به اجرای هفتمین مرحله طرح مبارزه با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت جامعه در پایتخت افزود: در پی درخواست‌های مکرر مردم مبنی بر برخورد پلیس با اراذل و اوباش ماموران پلیس امنیت و اطلاعات تهران طرحی را در زمینه جمع آوری این افراد اجرا کردند و ۸۸ نفر از اراذل و اوباش در تهران دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که تعداد زیادی آلات و ادوات همچون قمه و بعضا سلاح گرم از این افراد کشف و ضبط شد، افزود: همه این افراد به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.رئیس پلیس پایتخت با بیان این‌که اکثر افراد دستگیر شده سابقه‌دار هستند، اضافه کرد: اراذل و اوباش بدانند که پلیس اقدامات آنان را رصد خواهد کرد و با آنان قطعا برخورد می‌کند.

سردار ساجدی‌نیا با بیان این‌که طرح‌های برخورد با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت قطعا ادامه خواهد داشت، ادامه داد: بیشتر افراد دستگیر شده از مناطق مرکزی و جنوبی پایتخت بوده‌اند ودر شش ماهه اول درپایتخت در حوزه نزاع، درگیری و شرارت شاهد کاهش خوبی بوده‌ایم.

وی از اجرای طرح جدید مبنی بر کنترل اراذل و اوباش سطح ۳ خبر داد و گفت: در دو ماهه اخیر طرحی مبنی بر کنترل اراذل و اوباش سطح ۳ صورت گرفت که در این طرح این افراد به پایگاه‌های پلیس دعوت شده و از آنان تعهد اخذ می‌شود که خوشبختانه این طرح موفقی بوده است.

رئیس پلیس تهران با بیان این‌که اراذل و اوباش سطح ۱ در تهران کم شده‌ است، افزود: این افراد تحرکی ندارند و بیشتر اراذل و اوباش سطح ۲ و ۳ هستند که در تهران شرارت ایجاد می‌کنند و میانگین سنی آنان ۱۸ تا ۲۳ سال است که لازم است دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی فکری به حال اوقات این جوانان بکنند.

نسخه مناسب چاپ