اخبار کوتاه حوادث
نجات قاتل از مرگ در پای چوبه‌دار

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: گذشت اولیای دم در کرمان قاتلی را از مرگ در پای چوبه‌دار نجات داد.

معاون دادستان کرمان در این باره گفت: قاتل در پی بروز اختلاف قبلی با مقتول، در یک‌درگیری با زدن یک ضربه چاقو مرتکب قتل شده بود که سرانجام مقتول پس از ۳ ماه به علت عفونت شدید ریوی تسلیم مرگ شد. علی سیدی با اشاره به اینکه کسب رضایت برای این پرونده مراحل پیچیده‌ای داشت، افزود: اولیای دم از خانواده قاتل تقاضای ۲۰ میلیون تومان هزینه درمان مقتول را کرده بودند که آنها از پرداخت این مبلغ عاجز بودند، اما با پرداخت این مبلغ از سوی یکی ازبستگان قاتل اولیای دم از اعدام قاتل فرزندشان گذشت کردند.

وی اضافه کرد: قاتل در سن هیجده‌سالگی مرتکب قتل شده بود و قریب به ۷ سال از بهترین سال‌های عمر خود را در زندان سپری کرد.

بخشش پای چوبه دار

ساری ـ خبرنگار اطلاعات: اولیای دم یک مقتول در ساری در پای چوبه دار از حق خود گذشتند و از قصاص قاتل صرفنظر کردند.

دادستان ساری با اعلام این خبر افزود: براساس تقاضای قبلی اولیای دم مقتول (ع ـ الف) باید قاتل به‌دار مجازات آویخته و قصاص می‌شد که با گذشت اولیای دم در آخرین لحظات، از مرگ رهایی یافت.

اسدالله جعفری گفت: قاتل«م،خ» به دلیل اختلاف بر سر زمین کشاورزی و آب شالیزاری مبادرت به کشتن مقتول با سلاح شکاری غیرمجاز کرده بود که پس از صدور حکم از دادگاه کیفری استان و تأیید آن در دیوان عالی کشور و موافقت رئیس قوه‌قضائیه به قصاص نفس(اعدام) محکوم شد.

وی اظهار داشت: حکم با حضور اولیای دم مقتول با گذاشتن طناب دار برگردن قاتل آماده اجرا بود که در نهایت اولیای دم در آخرین لحظات از انجام قصاص صرفنظر کردند و از حق خود گذشتند.

قصاص یک قاتل در زندان ساری

* حکم قصاص یک محکوم به قتل عمد در محوطه زندان ساری اجرا شد.دادستان ساری در خصوص اجرای این حکم گفت: مقتول و قاتل که هر دو از زندان آزاد شده بودند، در خیابان فرهنگ ساری پس از دیدن یکدیگر با هم درگیر شدند که در نهایت قاتل «د.م» با ضربه چاقو مقتول «م.ف» را مصدوم و او را در خیابان رها کرد که منجر به فوت وی شد.

اسدالله جعفری گفت: حکم صادره پس از تأیید در دیوان عالی کشور، با موافقت رئیس قوه‌قضائیه در محوطه زندان ساری به اجرا درآمد.

افزایش وقوع آتش‌سوزی به دلیل سرما

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: در چند روز گذشته، سرمای هوا موجب شد، اراک شاهد آتش‌سوزی‌های متعددی باشد.

به گزارش روابط‌عمومی آتش‌نشانی اراک، در هفته گذشته یک کارگاه و انبار تولید دستمال کاغذی در کوی سردشت اراک دچار حریق شد.

بنا به گفته معاون عملیات آتش‌نشانی اراک، محل حادثه پارکینگ یک ساختمان مسکونی سه طبقه بوده است که تبدیل به کارگاه و انبار دستمال کاغذی شده بود.همچنین یک مغازه لباس‌فروشی در بازار سرپوشیده اراک، به دلیل روشن‌ماندن لامپ ویترین دچار آتش‌سوزی شد و لباس‌های داخل ویترین را سوزاند.یک دستگاه خودرو دوگانه‌سوز در پارکینگ منزل مسکونی دچار آتش‌سوزی شد.

نجفی مدیر روابط‌عمومی آتش‌نشانی اراک علت بروز این حادثه را روشن‌کردن هیتر برقی در زیر خودرو و انداختن پتو بر روی موتور آن اعلام کرد.همچنین یک دستگاه تریلر حامل ضدیخ ۹۹ درصد با قابلیت اشتعال بالا دچار نشتی شد و حدود ۱۰۰۰ لیتر از این فرآورده روی زمین ریخت.نجفی گفت: این حادثه در بولوار منابع طبیعی اراک مقابل گمرک رخ داد و توسط رانندگان عبوری به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.

وی گفت: آتش‌نشانان با ایمن‌سازی محل حادثه و دورکردن خودروهای عبوری، مانع از حریق مواد شیمیایی شدند.

۲۱ کیلوگرم تریاک در نایین کشف شد

نایین ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی نایین گفت: در بازرسی از یک خودرو عبوری مقدار ۲۱ کیلو و ۳۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.سرهنگ رجبعلی مختاری افزود: معاون فرماندهی انتظامی در ایستگاه شهید شرافت نایین در بازرسی از یک دستگاه خودرو عبوری تندرر ال ۹۰ این مقدار را کشف کردند.وی افزود: این خودرو از زاهدان به سمت اصفهان در حرکت بود که توسط مأمورین گلوگاه نایین شناسایی و توقیف شد.

او افزود: در این رابطه یک قاچاقچی مرد بیست و چهار ساله دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.

نسخه مناسب چاپ