اعلام رئوس ویژه برنامه‌های دهه فجر در استان‌ قزوین
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: جلسات دوره‌ای شورای مدیران استان قزوین با هدف بررسی امور استان هر ۲ هفته یک‌بار تشکیل می‌شود. استاندار قزوین در آیین معارفه معاون سیاسی و امنیتی این استان خواستار حضور فعال مدیران در جلسات شورای مدیران و برخورداری از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شد.

مرتضی روزبه تاکید کرد: نشست‌های استانداری کاری است که مسئولان باید با برنامه‌ریزی منظم و دقیق در این نشست حضور فعال و جدی داشته باشند. وی بر لزوم فعال‌سازی و تخصصی کردن دبیرخانه‌های جلسات تاکید کرد و افزود: نشست‌های ثمر بخش باید از پشتیبانی دبیرخانه متخصص و فعال برخوردار باشد. روزبه همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست با برقراری ارتباط مستمر با وزارتخانه‌های مربوط نسبت به جذب به موقع اعتبارات پروژه‌های استانی و ملی اقدام کنند. استاندار قزوین با اشاره به دایر شدن خط اعتباری فایناس با کشور چین، خواستار ارائه لیست پروژه‌های در دست اقدام به منظور جذب به موقع اعتبار و اجرای پروژه توسط مسئولان دستگاه‌های اجرایی شد. او همچنین بر لزوم پیگیری مصوبات سفرهای مسئولان به استان قزوین برای بالا بردن ظرفیت‌های استان و برگزاری ملاقات‌های عمومی هفتگی تأکید کرد.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین نیز در این نشست با اشاره به فعال‌سازی ستاد هماهنگی سفر و تسهیلات نوروزی استان در قالب ۱۷ حوزه کاری و هماهنگی، گفت: موضوع سفر و گردشگری یکی از چهار راهبرد توسعه استان است که با توجه به موقعیت جغرافیایی استان قزوین و محلی تلاقی ۱۲ استان کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

منوچهر حبیبی سیاست اصلی این ستاد را ارتقای رضایتمندی گردشگران اعلام کرد و گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۷ میلیون نفر از محورهای مواصلاتی استان قزوین عبور کردند و یک میلیون نفر مسافر اقامت ۱ تا ۴ روز در استان داشتند. وی از رسانه‌ها خواست نسبت به امر اطلاع رسانی برای جذب گردشگر و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان قزوین اهتمام جدی داشته‌باشند.

او با اشاره به آماده سازی ۸۰ مدرسه با ۷۰۰ کلاس درس برای اقامت گردشگران در سطح استان تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای افزایش ظرفیت اسکان و اقامت مسافران و گردشگران فهرست میهمان‌سرا‌های ادارات را در اختیار این ستاد قرار دهند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین نیز از تشکیل ۲۲ کمیته استانی و ۱۸ کمیته تخصصی شهرستانی برای برگزاری جشن‌های دهه فجر خبر داد و گفت: برنامه‌های ستاد دهه‌فجر در چهار محور تقویت روحیه ظلم ستیزی و حمایت از مظلومین، ضرورت حضور جهادی در همه صحنه‌ها، همبستگی و وفاق ملی و توجه به نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی با کاربرد تکیه بر توانمندی‌های داخلی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام قابل با تاکید بر این مطلب که دهه‌فجر جشنی متعلق به ایران و ملت‌های اسلامی است، نثار تاج گل برمزار شهدا، دیدار با ائمه جماعت استان، تهیه اقلام فرهنگی، برگزاری مسابقات قرآنی در بخش‌های شهری و روستایی، مسابقات فرهنگی و هنری، برگزاری جشنواره‌های علمی، همایش ویژه روحانیون و طلاب، برگزاری آیین‌های ویژه در بیش از ۱۰۰ مسجد استان را از برنامه‌های دهه‌فجر در استان قزوین برشمرد. در این نشست همچنین ایوب رحیمی مفرد به عنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین معرفی شد و از خدمات ابوالفضل طاهرخانی قدردانی به عمل آمد.

نسخه مناسب چاپ