مجلس ترحیم دکتر ناصر میناچی امروز در حسینیه ارشاد برگزار می‌شود
مجلس ترحیم دکتر ناصر میناچی امروزبرگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مجلس ترحیم مرحوم میناچی امروز ساعت ۱۵ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه در تالار بزرگ حسینیه ارشاد برگزار می‌شود.

حسینیه ارشاد در خبر برگزاری این مراسم اعلام کرده است: «شادروان خادم الحسین (ع) آقای دکتر ناصر میناچی مقدم «رحمةالله علیه» پس از ۴۶ سال تحمل رنج و زحمت در هیأت مؤسس و امنای حسینیه ارشاد، سرافراز به عزم لقاءالله رخت بربست و به رحمت ایزدی پیوست.به مناسبت بزرگداشت آن فقید سعید، مجلس ترحیم روز سه‌شنبه هشتم بهمن‌ ۱۳۹۲ در تالار بزرگ حسینیه ارشاد برگزار می‌شود.»

ناصر میناچی متولد سال ۱۳۱۰در تهران و تحصیل‌کرده رشته حقوق، از یاران و همراهان علی شریعتی و از مؤسسان حسینیه ارشاد بود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دولت موقت، در کابینه مهندس بازرگان سمت «وزارت تبلیغات و جهانگردی» را عهده‌دار بود که به خاطر تعلق خاطرش به نام حسینه ارشاد، نام این وزارت‌خانه را به وزارت «ارشاد ملی» تغییر داد. با این حال امور مربوط به عرصه فرهنگ و هنر (تولیدات ادبی و هنری) در آن زمان زیرمجموعه وزارت‌خانه تحت امر میناچی نبود و عهده‌دار آن وزارت آموزش عالی بود.

میناچی همچنین یکی از اعضای شورای تهیه پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود که جلسات این شورا نیز در حسینیه ارشاد برگزار می‌شد. ناصر میناچی صبح روز شنبه (پنجم بهمن‌ماه) در هشتاد و دو سالگی و بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

نسخه مناسب چاپ