پیکر مطهر ۲۶ شهید دفاع مقدس تحویل ایران شد
 

خرمشهر- خبرنگار اطلاعات: پیکرهای مطهر ۲۶ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس صبح دیروز از مرز شلمچه وارد میهن اسلامی شد و مقامات دو کشور ایران و عراق در حضور مسئولان صلیب سرخ جهانی، تفاهمنامه تبادل پیکر شهدا را امضا کردند و همزمان هفت جسد سرباز عراقی به کشور عراق تحویل داده شد.

پیکرهای مطهر این ۲۶ شهید دفاع مقدس در مناطق جزیره مجنون و فاو کشف شده بود.

این شهدا در عملیات‌های خیبر و تک دشمن در فاو به مقام رفیع شهادت نائل شده بودند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، امام جمعه خرمشهر و جمعی از مسئولان در آیین ورود شهدا به ایران در مرز شلمچه حضور داشتند.

سرهنگ عشقی مسئول گروه تفحص ایران گفت: این شهدا دوازدهمین دوره تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مناطق مجنون و فاو تفحص شدند.

وی افزود: پیکر این شهدا پس از انتقال به اهواز به معراج شهدای این شهرستان منتقل شد، آیین تحویل و تشییع پیکر این لاله‌های خونین دفاع مقدس در میان استقبال خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، قشرهای مختلف مردم آبادان و خرمشهر وکاروان‌های راهیان نور برگزار شد.

* محورهای جدید تفحص

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: عراق با محورهای جدید تفحص شهدای دوران دفاع مقدس در سه منطقه عراق شامل ام‌الرصاص: العماره و کردستان موافقت کرد.سرتیپ پاسدار سید محمدباقرزاده در آیین ورود پیکر پاک۲۶ شهید دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی با بیان این مطلب، افزود: محورهای جدید در دست بررسی و مطالعه قرار گرفته و توافقات اولیه از سوی کشور عراق در خصوص تفحص و جستجوی مفقودین در سه منطقه یاد شده انجام شده است.

وی تاکید، نوری‌المالکی برای تسریع در تفحص شهدای ایران در خاک عراق را یادآور شد و اظهار داشت: امید است این روند ادامه یابد.

او افزود: تفحص در سایر نقاطی که احساس می‌شود بقایای پیکر شهدا وجود دارد در دستور کار قرار می‌گیرد.

نسخه مناسب چاپ