معرفی امام جمعه جدید سروستان
سروستان ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسمی با حضور مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه وجماعات استان فارس، فرماندار و اعضای شورای اداری سروستان، حجت‌الاسلام حسن ابراهیمی به عنوان پنجمین امام جمعه سروستان معرفی شد.

در این مراسم احسان خازن فرماندار سروستان با اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری دربارة جایگاه ائمه جمعه در شهرستانها، از همکاری‌های فرمانداری و دیگر ادارات این شهرستان با دفتر امام جمعه جدید سخن به میان آورد.

در ادامه حجت‌الاسلام ملک مکان مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات استان فارس با اشاره به این نکته که امام جمعة جدید سروستان با پیشنهاد این شورا و موافقت رهبر معظم انقلاب معرفی شده است، افزود: در استان فارس ۷۱ نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی سپس به سوابق امام جمعه جدید سروستان اشاره کرد و گفت:

همان گونه که دولت در زیر مجموعه خود به عنوان نماینده در استان، استاندار، در شهرستان، فرماندر و بخشدار و دهیار دارد، ائمه جمعه نیز به عنوان نمایندگان ولی فقیه در استان، شهرستان و بخش هستند و وظیفه اصلی امام جمعه پیگیری و انجام امور معنوی و فرهنگی است و می‌توانند در سایر امور اجتماعی نیز همکاری لازم با مردم و مسئولان داشته باشند و نظرات آنان به عنوان تداخل کاری محاسبه نمی‌شود.

در پایان نیز حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه جدید سروستان گفت: هدف ما ایجاد اتحاد و همدلی و رفع مشکلات معنوی و فرهنگی و اجتماعی مردم و جامعه است و قصد دخالت در سایر امور نداریم.

وی مدت ۱۲ سال سابقه امامت جمعه در استان‌های مختلف از جمله استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مازندران و کرمانشاه در کارنامه خود دارد.

نسخه مناسب چاپ