آموزش زبان‌ فارسی به غیر فارسی‌زبانان در کانون زبان ایران
مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در کانون زبان ایران آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، علیرضا حاجیان‌زاده در نخستین نشست خبری خود با تأکید بر لزوم ارتقاء سطح آموزش در کانون زبان ایران گفت: تلاش بر این است که در محتوای آموزشی کانون زبان، ترویج فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و پیشگیری از ترویج بیش از حد سبک زندگی غربی موردتوجه قرار گیرد و علاوه بر آموزش ۷ زبان به شیوه سابق، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان علاقه‌مند پی‌گیری خواهد شد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: برقراری ارتباط تعریف شده میان فعالیت‌های گوناگون کانون و تشکیل هسته مرکزی که دیگر فعالیت‌ها، متأثر از آن باشند، اولویت کاری امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.وی ادامه داد: به این شیوه، متفکران و اهل قلم تحت آن هسته فکری به تولید مطلب خواهند پرداخت.

حاجیان‌زاده بر لزوم فعال‌سازی حوزه‌های سینمایی و تئاتر در کانون اشاره کرد و گفت: عرصه برای بخش‌های دولتی و غیردولتی علاقه‌مند به تولید محتوا برای کودکان آماده خواهد بود.وی با تأکید بر این‌که کانون تولید محتوای آموزشی برای کودکان را در انحصار خود نمی‌گیرد، گفت: ما در موضع رقابتی نیستیم بلکه اعتقاد داریم باید ضمن ارائه تولیدات فاخر، حامی‌ بخش‌های دولتی و غیردولتی باشیم و نقش الگودهی به آنان را برعهده بگیریم.

برنامه‌های دهه فجر

دبیر کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: برنامه‌های سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب از ۱۲ بهمن در بیش از ۱۴ هزار مهدکودک و ۸۹۰ مرکز فرهنگی ـ هنری ثابت و سیار شهری و روستایی و کتابخانه‌های پستی کانون در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

حاجیان‌زاده به برگزاری مسابقه‌های اینترنتی، هفتمین جشنواره فیلم کودکان برای کودکان، آغاز به کار یازدهمین جشنواره مطبوعات کودکان و نوجوانان، برگزاری هفته دوستی ایران در بلغارستان، حضور در هفدهمین بازار فیلم فجر، حضور در دو بازار بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، اجرای تئاترهای عروسکی و برگزاری مسابقات ورزشی به عنوان بخشی از برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد.

نسخه مناسب چاپ