پیام استاندار کرمانشاه به سومین نمایشگاه بین‌المللی محیط ‌زیست
کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار کرمانشاه به مناسبت بازگشایی و افتتاح سومین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست پیامی صادر کرد در قسمتی از این پیام‌ آمده است:

امروزه یکی از موضوع‌ها ی مهمی که بخش اعظم فعالیت مدیران و مسئولان شهری را به خود اختصاص داده است، مدیریت بهینه پسماندها است.

رشد سریع شهرنشینی وفعالیت‌های اقتصادی واجتماعی مترتب بر آن، افزایش سطح درآمد و رفاه جامعه را به همراه داشته واین موضوع علاوه بر افزایش کمیت و تولید پسماند، موجب تغییر الگوی مصرف و منجر به افزایش و تغییر کیفیت ترکیبات پسماندهای تولیدشده شده است. بنابراین، محیط زندگی انسان و پاکیزه نگه داشتن آن ازجمله مهمترین و موثرترین اموری است که باید در زندگی فردی و اجتماعی به آن پرداخته شود، تاجسم و روان سالم و با نشاطی داشته باشیم. در قسمت دیگری از پیام ابراهیم رضایی بابا دی استاندار کرمانشاه آمده است.‏ در دهه آخر قرن بیستم، موضوع بازیافت، وارد جریان اصلی مدیریت پسماند شده است. بازیافت، صرفنظر از هزینه پرداخت شده برای مواد قابل بازیافت، سود آور است و رویکردی زیست محیطی و اقتصادی دارد. بنابر این اگر چه زمان زیادی از طرح ایده آرمانی بازیافت نمی‌گذرد اما همگان بر موفقیت آن اذعان دارند.

ازسوی دیگر، ضعف یا نبود سیستم پردازش وبازیافت مواد زائد در شهرها و روستاهای کشور و مشکلات زیست محیطی ناشی از آن، توجه به امر بهداشت وسلامت جامعه و پیشگیری قبل از درمان را ضروری می‌سازد. اشاعه بیماری کیست هیداتیک، بروز وبا، انواع بیماری‌های پوستی همچون لیشمانیوز و سلسله بیماری‌های سرطان‌زا و سکته‌های نابهنگام در جوامع کنونی که معمولاً به مواد فساد پذیر و پسماندهای شیمیایی موجود در محیط زیست نسبت داده می‌شوند، ماحصل تداخل صدها نوع مواد سمی و عفونت ‌زا با زباله‌های شهری و انتشار آنها در آب، خاک و هوادر زندگی روزمره است.

در این پیام اضافه شده است: در پایان از همت دلسوزانه برگزارکنندگان و مشارکت کنندگان در این نمایشگاه که زمینه را برای تلاشگران عرصه مدیریت پسماند و بازیافت فراهم آورده تا این عزیزان فعالیت‌های خود را در معرض دید مسئولین، متخصصان، کارشناسان، اندیشمندان و مردم قرار دهند صمیمانه تشکر و قدر دانی می‌نمایم و توفیق روز افزون مسئولین برگزار کننده وشرکت کنندگان را برای تداوم اینگونه تلاش‌های ارزشمند از درگاه خداوند متعال خواستارم.

نسخه مناسب چاپ