کوتاه از چهار گوشه کشور
اختصاص بودجه برای تجهیز کتابخانه‌های عمومی رامهرمز

رامهرمز ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رامهرمز از اختصاص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.بیژن طهماسبی با اعلام این مطلب افزود: در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان اعتبار مذکور برای تعمیر و تجهیز و مکانیزه کردن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های رامهرمز نسبت به یک سال گذشته از جهش قابل توجهی در تأمین تجهیزات برخوردار شده است.

وی با تأکید براینکه مبلغ اختصاص یافته در مقایسه با اعتبار منظور شده بسیار ناچیز است اظهار امیدواری کرد: با اختصاص بقیه اعتبار، کارساماندهی کتابخانه‌هاتا پایان سال مالی به سرانجام برسد.

لوله گذاری آب مسکن مهر مهریز به پایان رسید

یزد ـ خبرنگار اطلاعات ـ عملیات لوله‌گذاری آب مسکن مهر مهریز واقع در شهرک شهید علی زارع با پیشرفت فیزیکی صد در صد به پایان رسید.محسن پناه به خدا مدیر امور آب و فاضلاب مهریز با بیان مطلب بالا، افزود: این عملیات با لوله‌گذاری به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی به پایان رسید.

وی گفت: تاکنون حدود ۵۰ فقره انشعاب آب به مشترکین مسکن مهر، شهرک شهید علی زارع واگذار شده است.او افزود: این پروژه با لوله‌هایی از جنس پلی اتیلن در اقطار ۹۰ و ۱۱۰ اجرا شده است.

موفقیت آبفای کردستان در ارزیابی عملکرد استانی

سنندج ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: در ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه‌های اجرایی استان، این شرکت موفق به کسب رتبه سطح خوب شد.

علیرضا شریفی افزود: در این ارزیابی فعالیت و عملکرد ۵۴ دستگاه اجرایی کردستان در سال ۹۱ مورد نقد قرار گرفت که بر اساس نتایج حاصله و بررسی شاخص‌های اختصاصی، شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان موفق به کسب رتبه دوم شد و در مجموع جزو ده شرکت برتر استان معرفی شد.

دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در دره شهر

ایلام ـ خبرنگار اطلاعات: حفاران غیرمجاز آثار تاریخی دره شهر دستگیر شدند.سرهنگ جهانگیر زارعی فرمانده انتظامی دره شهر گفت: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر حضور دو ناشناس با یک دستگاه خودرو پاژن در یکی از شهرک‌های شهرستان مامورین بلافاصله به محل اعرام شدند و پس از بررسی مشخص شد این افراد برای حفاری غیرمجاز وارد شهرستان شده‌اند و وقتی با ممانعت اهالی روبرو شدند، با آنان درگیر می‌شوند.

وی افزود: خوشبختانه این درگیری تلفات جانی و مالی در پی نداشت و پرونده متخلفان به مقامات قضایی تحویل شد.

کشف پارچه و ظروف آشپزخانه قاچاق

قم ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۰۰ طاقه پارچه و ۵۰۰ کارتن ظروف آشپزخانه قاچاق در قم کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم با اعلام این مطلب افزود: مأموران گشت یگان امداد قم هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودرو نیسان مشکوک شدند و آن را توقیف کردند.در بازرسی از داخل خودرو ۱۰۰ طاقه پارچه اورجینال فاقد هرگونه مدارک لازم گمرکی کشف و ضبط شد.

سرهنگ مهدی قومی گفت: در عملیات جداگانه‌ای نیز مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محور قدیم قم ـ تهران به یک دستگاه خودرو تریلر مشکوک شدند و آن را متوقف کردند و در بازرسی از داخل آن، مقدار زیادی ظروف آشپزخانه که در ۵۴۸ کارتن بسته بندی و بارگیری شده بود، کشف کردند.او ادامه داد: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد کالاهای داخل تریلر از گمرک یکی از شهر‌های جنوبی کشور به مقصد تهران بارگیری شده و فاقد هرگونه مدارک لازم گمرکی است و متعلق به فردی است که دارای چند فقره پرونده قاچاق است.

پلیس، مانع انفجار کامیون شد

اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: مأموران گشت انتظامی شاهین‌شهر از وقوع حادثه آتش‌سوزی یک دستگاه کامیون پیشگیری کردند. فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اعلام این خبر گفت: هنگامیکه ماموران انتظامی این فرماندهی در حال گشت‌زنی در شب بودند، متوجه شعله‌ور شدن یک دستگاه کامیون متوقف شده در مقابل واحدهای مسکونی شدند.

سرهنگ بلفکه افزود: با اقدام بموقع ماموران و مالک خودرو، آتش به وسیله کپسول اطفای حریق خاموش و از انفجار خودرو جلوگیری شد. او، علت حادثه را روشن کردن هیتر برقی زیر کامیون بیان کرد.

نسخه مناسب چاپ