اخبار کوتاه شهرستان
۳۵ محفل انس با قرآن در نیشابور برگزار می‌شود

نیشابورـ خبرنگار اطلاعات: سرپرست اوقاف و امور خیریه نیشابور گفت: ۳۵ محفل انس با قرآن در سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نیشابور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ذاکری در پایان نخستین نشست کمیته قرآنی ستاد دهه‌فجر انقلاب اسلامی نیشابور افزود: برپایی نمایشگاهی با موضوع انقلاب اسلامی، اعزام سخنران برای تبیین برکات انقلاب اسلامی و افزایش بصیرت دینی مردم از برنامه‌های تصویب شده این نشست بود.

وی گفت: برگزاری مسابقه تفسیر سوره ملک و برگزاری جشن‌های قر‌آنی در روستاها از برنامه‌های دیگر دهه‌فجر نیشابور است و نیز برپایی کرسی تلاوت قرآن در شهر با استفاده از قاریان برجسته استانی و کشوری از برنامه‌های دیگر مصوب شده این ستاد است. در این نشست همچنین نمایندگان فرهنگی تیپ‌زرهی ۲۱ امام‌رضا(ع)، ناحیه مقاومت بسیج، آموزش و پرورش، بخشداری مرکزی، اداره تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف نیشابور به گفتگو پیرامون چگونگی برگزاری آیین‌های دهة فجر پرداختند.

جلسه بزرگداشت دهه‌فجر در بیستون

بیستون ـ خبرنگار اطلاعات: جلسه بزرگداشت دهه‌فجر با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش بیستون برگزار شد.

در این جلسه امام جمعه، بخشدار و رئیس آموزش و پرورش بیستون هریک سخنانی در زمینه پیروزی انقلاب اسلامی ایراد کردند.

فرزادی‌پور بخشدار بیستون همچنین از افتتاح ۱۲ طرح با هزینه ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در این بخش خبر داد.

اجرای ۲۵۷ برنامه عمرانی، فرهنگی و ورزشی مانه و سملقان در دهه‌فجر

مانه و سملقان ـ خبرنگار اطلاعات: فرماندار مانه و سملقان در یک نشست کوتاه خبری با تشریح برنامه‌های ستاد دهه‌فجر گفت: در این ایام ۱۸ کمیته با محوریت مردمی ۲۵۷ برنامه فرهنگی اجتماعی هنری ورزشی را اجرا می‌کنند که ۵۸ برنامه آن شامل افتتاح ۴۱ پروژه اقتصادی فرهنگی آموزشی ورزشی عمرانی، با اشتغال ۷۰ نفر و بهره‌مندی ۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر با اعتبار ۹ میلیارد تومان است.

سید محمدرضاهاشمی افزود: آبیاری ۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی به صورت قطره‌ای، گازرسانی به روستاهای دارالشهدای زرد،بهره‌برداری از سالن ورزشی و برگزاری یادواره شهدا در شهر تازه تاسیس شهرآوا روستای آغمزار از مهمترین برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد.

پروژه‌های آماده بهره‌برداری طبس در دهه فجر

طبس ـ خبرنگار اطلاعات: ۳۴ پروژه زیربنایی و خدماتی بخش جهاد کشاورزی طبس در ایام دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی طبس با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۷۸۳ میلیون ریال اجرا شده اند.

محمود اسدی گفت: این پروژه‌ها شامل: یک کارخانه سبزی خشک کنی با اعتبار ۵۰۰۰ میلیون ریال، استخر تنظیمی و دو منظوره کشاورزی ۱۲ مورد با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال، احیا و مرمت ۱۴ رشته قنات با اعتبار ۳ میلیون و ۲۱۶ میلیون ریال، جا به جایی و تجهیز یک چاه کشاورزی با اعتبار یک میلیارد ریال، اجرای ۴ عملیات انتقال آب کشاورزی و لوله گذاری به طول ۲۶۵۰ متر و با اعتبار ۹۳۰ میلیون ریال و ساخت دو جاده دسترسی به مزارع به طول ۷ کیلومتر و با اعتبار ۳۵۳ میلیون ریال است، که با بهره برداری از این پروژه‌ها علاوه بر تثبیت اشتغال برای ۱۵۴ نفر از شهروندان طبس،۱۶۸۰ خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

آموزش مدیریت مصرف آب در مهد‌های کودک اراک

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: ۵۰ نفر از مدیران و مربیان مراکز پیش‌دبستانی شهر اراک، در یک نشست‌آموزشی با نکات مهم مدیریت مصرف آب آشنا شدند. طراوتی مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اعلام این خبر افزود: این نشست آموزشی با هدف گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب در میان نونهالان برگزار شد و در آن وضع آب در جهان، ایران و استان مرکزی و همچنین لزوم مدیریت مصرف آب و راه‌های استفاده درست از آن برای شرکت‌کنندگان تشریح شد.

وی با اعلام خبر برگزاری جشنواره تئاتر آب برای نونهالان در آینده‌ای نزدیک گفت: با همکاری مراکز پیش‌دبستانی جشنواره تئاتر آب برای دانش‌آموزان مراکز پیش‌دبستانی برگزار خواهد شد و به گروه‌های نمایشی برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود. طراوتی از مدیران و مربیان شرکت کننده در این نشست خواست با آموزش مصرف بهینه آب برای کودکان، شرکت آب و فاضلاب را در امرگسترش فرهنگ استفاده درست از آب یاری کنند.

نسخه مناسب چاپ