نوبخت :در لایحه بودجه ۹۳ تغییری از نظر وابستگی به نفت انجام نشده است
نوبخت اقدام دولت در ارائه لایحه هدفمندی یارانه‌ها به مجلس را برای تعامل بیشتر دولت با مجلس ذکر کرد و درباره پایان مهلت یکماهه برای معرفی مفسدان اقتصادی گفت: این موضوع فعلا در حال بررسی است و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کاررا پیگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در حاشیه جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره ارائه لایحه هدفمندی یارانه‌ها توسط دولت این گونه توضیح دادکه قرار بود بحث هدفمندی یارانه‌ها و نحوه اجرای آن در سال ۹۳ طبق یک لایحه به مجلس تقدیم شود .همچنین دولت موظف است منابع و مصارف این قانون را هر سال در چهارردیف در بودجه منظور کند که این کار انجام شد.

وی افزود: بنابراین همزمان با ارائه لایحه بودجه ۹۳ به مجلس ، چهار ردیف منابع و مصارف اجرای قانون هدفمندی در سال ۹۳ را براساس وضع موجود بررسی و لایحه آن را تقدیم مجلس کردیم.

نوبخت با اشاره به این که کل مبلغ در نظر گرفته برای هدفمندی ۶۳ هزار و ۲۰۰میلیارد تومان درسال ۹۳ است، گفت: ضمن پرداخت نقدی پیش‌بینی کرده‌ایم که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بهبود حمل و نقل عمومی و روش های تولید به کار گرفته شود .همچنین حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت اختصاص پیدا کرده است.نوبخت با اشاره به این که پرداخت یارانه‌ها به خانوارها،‌ تولید و توجه به بهداشت و درمان سه مولفه‌ای است که در قانون هدفمندی مورد توجه قرار گرفته است گفت: در این زمینه مجلس می‌تواند از ما سئوال کند که درآمدها در سال ۹۳ افزایش می‌یاید یا خیر. همچنین این درآمدها قرار است کجا هزینه شود و منبع مشخص باشد. لذا معتقدیم کاری که دولت انجام داده برای تعامل بیشتر با مجلس است .معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهوری تصریح کرد: آنچه مجلس دولت را در لایحه بودجه ۹۳ مکلف کرده بود ما هم انجام دادیم لذا فکر نمی‌کنم قصوری از سوی دولت صورت گرفته باشد بنابراین زمانی که لایحه بودجه تصویب شود و سرجمع درآمدها مشخص شود دولت می تواند در مورد سایر موارد تصمیم‌گیری کند.وی در پاسخ به سئوالی، بودجه ۹۳ را به هیچ وجه مرتبط با دستاوردهای توافق ژنو ندانست و گفت: در لایحه بودجه ۹۳ هیچ تغییری از نظر وابستگی به نفت انجام نشده است و همان میزان یک میلیون بشکه نفت خام و حدود ۳۰۰هزار بشکه میعانات گازی پیش‌بینی شده است.

نوبخت درباره این که در مجلس شورای اسلامی نگرانی‌ها نسبت به افزایش حامل‌های انرژی و آثار تورمی آن وجود دارد گفت: ما لایحه هدفمندی را با مبلغ ۶۳ هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم کردیم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم پیشنهادات خود را مطرح کردند لذا فکر می‌کنم این مساله در چارچوب تعامل دولت و مجلس است.وی همچنین در باره استعفای نجفی، رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستم.

نسخه مناسب چاپ