فریبرز عرب‌نیا با حضور مردم و هنرمندان تجلیل شد
 

شب سپاس و تقدیر از ۱۰ سال فعالیت هنری فریبرز عرب‌نیا، هشتم بهمن در فرهنگسرای ارسباران با حضور تعدادی از بازیگران و عوامل سریال‌های «مختارنامه» و «رنگ شک» برگزار شد.

به گزارش ایسنا، داود میرباقری – کارگردان «مختارنامه» و سریال «شاهگوش» – ضمن تشکر از بانیان مجلس عنوان کرد: تجلیل از عرب‌نیا شایسته ایشان است و این مجلس باید زودتر اتفاق می‌افتاد جای گله دارد از دوستانی که در این زمینه کوتاهی کردند به ویژه صداوسیما.

وی افزود: شش سال کار مستمر در یک مجموعه تاریخی بسیار سنگین به همت و عشق زیادی نیاز دارد و اگر این همراهی و همدلی نبود، شاید «مختارنامه» عقیم می‌ماند؛ البته در کار ما همیشه نواقصی وجود دارد ما عادت کردیم به آنچه که در سر صحنه پیش می‌آید قانع شویم به ویژه در شرایط تولیدی کشورما آدم باید با شرایطی که پیش می‌آید خودش را وقف دهد آنچه در «مختارنامه» رخ داد فراتر از حد توان ما بود .

او افزود: آقای عرب‌نیا کارش سنگین‌تر بود و حدود ۵۰۰ سکانس را بازی می‌کرد و در ۹۰ درصد سکانس‌ها وجود داشت همه اینها به خاطر همان عشق و جوهره بود که توانستیم کاری را ثبت کنیم که حالا حالاها در حافظه مردم خواهد ماند. هفت – هشت سال همسفری با آقای عرب‌نیا در «مختارنامه» از ناب‌ترین لحظات زندگیم است.

میرباقری در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: قبل از شروع «مختارنامه» خیلی‌ها به من گفتند که با عرب‌نیا کار نکن. چرا که به خاطر اخلاقی که دارد اذیت می‌شوی؛‌ در تمام سال‌هایی که کار می‌کردیم پیش نیامد که حتی بگو مگوی لفظی میان ما پیش بیاید. او برای هر پلانی برنامه داشت‌، کمترین اصلاحات را درباره بازی‌ایشان انجام دادیم ایشان خیلی از لحظات مختارنامه را برای من به خاطرات خوب و شیرین تبدیل کرد و سخت‌گیری‌های ایشان بیشتر درباره کیفیت کار است .

امین زندگانی که در سریال «مختارنامه» در نقش مسلم بن عقیل با عرب‌نیا همبازی بود‌، نیز خاطرنشان کرد: افتخار حضور در سریال مختارنامه و هم بازی بودن در کنار عرب‌نیا از آن تجربه‌های تکرار نشدنی است. بازی در این سریال و در کنار عرب‌نیا بودن‌، یک سعادت بود.این بازیگر همچنین یادآور شد: یادمان باشد احترام به هنر و جدیت در کار را با بداخلاقی اشتباه نگیریم هستند بداخلاقانی که یک سال هم نمی‌توانند در پروژه‌ای مثل مختارنامه کنند چه برسد به شش هفت سال.

در پایان این مراسم پس از تقدیر از ۱۰ سال فعالیت هنری عرب‌نیا، وی عنوان کرد: اقرار می‌کنم که برای اولین بار نمی دانم چه باید بگویم. احساس کردم که از قبیله عشقم کاش همه شما جای من بودید.

عرب‌نیا اظهار کرد: دوستان بر من منت گذاشتند که ضعف‌هایم را به زبان نیاوردند‌، می‌دانم ضعف‌هایی دارم که شاید از نقاط قوت‌هایم خیلی کمتر نباشد اما آنچه که در وجود خود دارم و به آن می‌بالم راهم را با اعتقاد آمدم و این باعث شده دردانه‌هایی در کنارم داشته باشم.

بازیگر مختارنامه همچنین خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم بیان کرد: به خودم می‌بالم که در کنار شما بزرگ شدم و ارزش من قدر دیدن از مردم است نه کسانی که قرن‌هاست که خواب هستند. خوشحالم این قدر دیدن به واسطه کسانی است که به اسم همکار و همیار شریک من هستند.

عرب‌نیا در پایان صحبت‌های خود گفت: از قدیم گفته‌اند بزرگی آدم به دوستانش است و اگر می‌خواهید فردی را بشناسید به دوستانش نگاه کن. خوشحالم بعد از ۳۰ سال در این عرصه کسانی در کنارم هستند که افتخارات زندگی من هستند و خوشحالم که در زمانی که زنده هستم آنها نفس می‌کشند و امیدوارم سال‌های سال همچون گذشته افتخار این سرزمین باشند.

نسخه مناسب چاپ