اخبار کوتاه اقتصادی
فعالیت بنگاه‌های مشاوره وام ممنوع شد

فعالیت بنگاه‌های مشاوره وام، تامین سرمایه، ضامن و غیره از سوی بانک مرکزی غیر قانونی اعلام شد.

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: برخی افراد سودجو به روش‌های متقلبانه اقدام به درج انواع آگهی کذب در بخش نیازمندی‌ روزنامه‌های کشور به ویژه روزنامه‌های کثیر الانتشار کرده و با ادعای توانایی اخذ تسهیلات بانکی، تامین سرمایه، معرفی ضامن و… اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از افراد ناآگاه می کنند. لذا ضروری است هموطنان گرامی از مراجعه و اطمینان به این افراد خودداری کنند.

برقراری پرواز ایران – آمریکا در انتظار آمادگی طرف مقابل

برای برقراری پرواز مستقیم ایران – آمریکا منتظر آمادگی و ایجاد شرایط طرف مقابل هستیم .

علی محمد نوریان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضع برقراری پرواز مستقیم ایران – آمریکا اظهار کرد: شرایط این اقدام و موارد مورد نیاز آماده است و منتظر جواب مقامات دولتی هستیم که اجازه دهند این پرواز برقرار شود.

وی تصریح کرد: مشغول مذاکره در این زمینه هستیم و اقداماتی هم انجام شده است. البته مشکلات فنی در این زمینه وجود دارد که باید برطرف شوند.

مذاکرات ایران و ترکیه برای گسترش روابط اقتصادی

همزمان با سفر نخست وزیر ترکیه به ایران، دو کشور مذاکرات خود را برای گسترش روابط اقتصادی آغاز کردند.

مهندس محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در دیدار با نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه که به همراه اردوغان به تهران سفر کرده است، گفت: روان سازی رابطه با ترکیه برای دولت یازدهم از اولویت بالایی برخوردار است و در همین ارتباط کاهش تعرفه واردات کالا بین دو کشور قابل بررسی است.وزیر اقتصاد ترکیه هم در این دیدار بر گسترش فوری روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

انتقال قطعات خودرو شرکت رنو به ایران از سر گرفته شد

شرکت رنو انتقال قطعات خودرو به ایران برای مونتاژ را از سرگرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گیلس نورماند رئیس منطقه ای شرکت رنو اعلام کرد که لغو موقتی تعدادی از تحریم ها علیه ایران اجازه داده است تا شرکت رنو روند انتقال حجم بسیار کمی از قطعات خودرو را برای مونتاژ به ایران آغاز کند.وی که مسئول بخش فعالیتهای شرکت رنو در آسیا- اقیانوسیه است، خاطر نشان کرد: مسئله مهم اینست که ما می توانیم به تدریج روند تامین قطعات خودرو را باز دیگر از سر بگیریم.

تولیدصنعت خودرو داخلی ایران در سال ۲۰۱۱ به ۶ر۱ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۱ رسید.

نسخه مناسب چاپ