رئیس جمهوری:راه برون رفت از معضل اقتصادی،اجرای فاز دوم هدفمندی است
 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره سومین جلسه مشترک دولت و مجلس گفت: رئیس جمهوری در این نشست، آمادگی دولت را برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا مصری چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران با تشریح نتایج سومین نشست مشترک دولت و مجلس که به میزبانی قوه مقننه برگزار شد، افزود: در این نشست روسای کمیسیون های بهداشت و درمان، امنیت ملی و سیاست خارجی، اقتصاد، صنایع، کشاورزی و منابع طبیعی، عمران، فرهنگی و انرژی سخنرانی کردند. در بخش دیگری از نشست مشترک دولت و مجلس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صحبت کرد و به بیان موضوع‌هایی در مورد مذاکرات ژنو پرداخت.

مصری گفت: ظریف تاکید کرد و اطمینان داد که در این مذاکرات از حقوق ملت ایران دفاع شده و تیم مذاکره کننده هم حقوق ملت را همواره حفظ می‌کند. وی در ادامه به صحبت‌های رئیس‌جمهوری اشاره کرد و افزود: روحانی در این نشست گفت که جمهوری اسلامی ایران تاکنون توفیقات خوبی در مقابله با هجمه هایی که رژیم صهیونیستی و برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران وارد می کنند، داشته و موجب عصبانیت آن ها شده است و این عصبانیت پیروزی برای ملت ایران است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در ادامه با بیان این که رئیس جمهوری در این نشست به کاهش نرخ تورم و رشد اقتصادی کشور اشاره کرد، گفت: رئیس جمهوری در این نشست بر حل معضل آلودگی محیط زیست در شهرهای کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد که این مشکل با همکاری دولت و مجلس برطرف شود. مصری با بیان این که شاه بیت صحبت‌های رئیس جمهوری حول محور هدفمندی یارانه ها بوده است، گفت: رئیس جمهوری در این نشست راه برون رفت از معضل اقتصادی را اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها دانست و تاکید کرد که در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها باید توجه جدی به نیازمندان جامعه شود و غیر از اعطای مبالغ نقدی و کم کردن فشار برروی اقشار آسیب پذیر،سبدهای کالایی مختلفی را در اختیار آن ها قرار دهیم.

وی همچنین به صحبت های رئیس مجلس دراین جلسه اشاره کرد و گفت: لاریجانی در این نشست گفت که باید برای رفع مشکلات مردم بیشتر تلاش کنیم. لاریجانی اعتقاد داشت که مشکلات کشور باید ریشه یابی شود، البته بسیاری از مشکلات ایجاد شده به دلیل اجرا نکردن دقیق قوانین در گذشته است . سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: لاریجانی از دولت خواست با توجه به این که نمایندگان با مردم بیشتر در ارتباط هستند، زمینه ارتباطات ساده تر بین نمایندگان مجلس و وزیران دولت در رفع مشکلات فراهم شود تا به سئوال و یا استیضاح ختم نشود .مصری با اشاره به این که در این نشست رئیس مجلس از دولت خواست که معاونان پارلمانی وزارتخانه ها فعالتر شوند، گفت: لاریجانی در این نشست گفت که ما باید با همکاری بیشتر اجازه ندهیم که حاشیه ای در روابط دولت و مجلس ایجاد شود و اصل روابط بین دولت و مجلس بر پایه تعامل و همدلی بیشتر است که باید از طریق تعامل بین دولت و مجلس و به دور از حاشیه ها به فکر رفع مشکلات مردم باشیم. وی در همین زمینه تاکید کرد: رئیس مجلس همچنین در این نشست بر رشد اقتصادی، توجه به اجرای هدفمندی یارانه ها در فرصت مناسب و رفع بیکاری تاکید کرد و از دولت خواست که اقدام های لازم را در جهت حل این مشکلات انجام دهد.

مصری با تاکید براین که فضای برادرانه ای در نشست مشترک دولت و مجلس برقرار بود، گفت: هرچه گفتگوها و تعامل بین دولت و مجلس بیشتر باشد، موجب رفع ابهام می شود .

نسخه مناسب چاپ