امام جمعه نجف: تهران پشتیبان بغداد در جنگ با داعش و عربستان حامی تروریست ها در عراق بود
سرویس خارجی: امام جمعه نجف با محکوم کردن اقدامات آمریکا و عربستان در عراق ومنطقه در سخنانی اعلام کرد: مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی مداخله جویانه و با طرح ادعاهای نادرست ، برخی گروه های عراقی را به ادعای حمایت از سوی ایران و تهدید امنیت عراق در لیست تحریم قرار داده و این در حالی است که تهران همواره پشتیبان بغداد در جنگ با داعش و عربستان حامی تروریست های عراق بوده است.

سید «صدر الدین القبانچی» گفت: ادعاهای نادرست آمریکا در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به عراق در حفظ امنیت و بیرون راندن داعش کمک کرد و پشتیبان عراق بود.وی افزود: آمریکا فراموش کرده که حامی تروریسم در عراق، عربستان سعودی است و نه ایران .وی در خطبه های نمازجمعه نجف اشرف در صحن مطهر حرم حضرت امام علی (ع) گفت: تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا به مثابه دخالتی آشکار و مصداق ظلم، دروغگویی، حماقت و شکست آمریکاست.

القبانچی اظهار داشت: اقدامات نادرست علیه نیروهای مقاومت عراق و جمهوری اسلامی ایران درحالی از سوی آمریکا ادامه دارد که این کشور درباره اعزام پنج هزار تروریست سعودی به عراق و انجام عملیات تروریستی در این کشور (در سال ۲۰۰۷) سکوت می کند. امام جمعه نجف اشرف گفت: مصوبه اخیر نشانگر آن است که آمریکا بر خلاف ادعای خود نه نماد روشن تمدن که نماد بزرگ توحش است.وی تاکید کرد: الحشد الشعبی و احزاب و جامعه عراق همچنان با جمهوری اسلامی ایران و هر کشوری که از ما در زمان جنگ علیه تروریسم حمایت کرد، روابط مستحکم خود را حفظ خواهد کرد و در مورد ایران باید بگوییم که اسلام و امام حسین (ع) دو کشور و دو ملت را به هم پیوند داده است. القبانچی همچنین به شکست سفرهای اخیر بن سلمان ولیعهد عربستان و اعتراضات وسیع مردم منطقه به سفر وی به عنوان مجرم و قاتلی که مرتکب جرائم وحشیانه شده است، اشاره کرد.

در همین حال، حجت الاسلام «قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش اهل الحق عراق از همه گروه های سیاسی خواست به توصیه های آیت الله العظمی سیستانی اهتمام داشته باشند.

نسخه مناسب چاپ