کسب ۸ رتبه کشوری همدان در «جشنواره دانایی»
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از کسب هشت رتبه برتر کشوری در جشنواره «دانایی، توانایی» توسط دانش‌آموزان استان خبرداد. محمد پور‌داوود با اشاره به کسب هشت رتبه کشوری در جشنواره «دانایی، توانایی» توسط دانش‌آموزان همدانی، اظهارکرد: این دانش‌آموزان توانستند عنوان کتابخوان برتر کشوری را در جشنواره «دانایی، توانایی» کسب کنند.

وی افزود: مرحله استانی این جشنواره با شرکت بیش از ۶ هزار دانش‌آموز برگزار شد که در این مرحله پس از داوری ۲۲ نفر در دوره متوسطه اول و ۱۹ نفر در متوسطه دوم در استان به رقابت پرداختند که در نهایت هشت نفر از دانش‌آموزان به مرحله کشوری راه یافتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: دومین جشنواره «دانایی، توانایی» با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم سراسر کشور برگزار شد. وی با اشاره به اینکه در مرحله استانی این جشنواره دانش‌آموزان سه عنوان کتاب را مطالعه می‌کنند و سپس برگزیدگان به مرحله کشوری راه می‌یابند، اعلام کرد: در مرحله ملی این مسابقات دانش‌آموزان به اختیار خودشان چهار عنوان کتاب را انتخاب و با ارائه کنفرانس در حضور داوران در رقابت‌های کتاب‌پژوهی شرکت می‌کنند. پورداوود اضافه‌کرد: جشنواره «دانایی، توانایی» ۲۷ آبان با حضور نویسندگان کتاب‌های مسابقات «دانایی، توانایی» در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد که در این مراسم برگزیدگان معرفی شدند.

وی اعلام کرد: فائزه صادقی از سامن، فاطمه سماخانی از کبودرآهنگ، طاها رحیمی از ملایر، امیرحسین محمدی از کبودرآهنگ، فاطمه نجاتی پارسا از ناحیه یک همدان، مائده شیرین‌آبادی از ملایر، رضا کاظمی از قروه درجزین و امیرمحمد رستمی از ملایر دانش‌آموزان برگزیده استان همدان هستند که در جشنواره «دانایی، توانایی» حائز رتبه برتر شدند.

نسخه مناسب چاپ