شهردار تهران: جلو تخریب پایتخت را می‌گیریم
شهردار تهران گفت: نمی‌توان پایتخت را به بهشت تبدیل کرد اما می‌توانیم جلو تخریب آن را بگیریم.

به گزارش ایرنا پیروز حناچی دیروز در مراسم ادای سوگند در صحن شورای اسلامی‌شهر تهران افزود: توجه به حقوق شهروندان و جذب مشارکت آنان، اهمیت دادن به مناطق محرومتر، توجه به ابعاد مختلف پایداری در اداره شهر و استفاده از حداکثر تخصص و تجربیات جهانی در اداره کلانشهر از جمله برنامه‌هایم است.

وی با اظهار امیدواری از این که قانونمداری بیش از پیش در شهر حاکم شود، اهتمام و توجه به جوانان و بدنه متخصص داخل شهرداری را از جمله دیگر برنامه‌های خود اعلام کرد.

حناچی ادامه داد: اگر از ظرفیت‌های قانونی مثل ترک تشریفات استفاده کنیم دلایل آن را اعلام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر تعامل قانونی با اعضای شورا خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم ضمن همکاری با سازمان‌های مردم نهاد، مشارکت مردم، بخش خصوصی و نخبگان را جلب کنیم. شهردار تهران با تاکید بر رعایت عدالت در برنامه ریزی‌های شهری اظهارداشت: باید باور و قبول کنیم در جاهایی ( در مدیریت شهر) اشتباه کرده ایم و از حداکثر ظرفیت علمی‌استفاده نکرده ایم.

حناچی با بیان اینکه کارگاه‌های غیرضرور در شهر باید جمع آوری شود و به قدری کارگاه خواهیم داشت که لازم است، تصریح کرد: کارگاهی که مایه شرمندگی در میدان هفت تیر بود را جمع کردیم.

وی همچنین با بیان این که زادگاهم تهران است، هرچند ریشه شهرستانی هم دارم گفت: در تهران به دنیا آمده ام و بزرگ شده ام، کوچه‌های این شهر را می‌شناسم و البته داعیه استفاده از این موقعیت برای موقعیت‌های خاص ندارم.

شهردار تهران گفت: مشکلات ما بزرگ ‌است اما همت مردم و عنایت الهی بزرگتر است؛ همه تلاشم ‌را برای حل مشکلات تهران به کار خواهم بست.

وی به شعار تهران شهری برای همه اشاره و بیان کرد: این شعار همه کسانی را که در این شهر زندگی می‌کنند و خداوند به آنان جان داده است شامل می‌شود. حناچی همچنین از نمایندگان شورا که به وی اعتماد کردند، رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری، نمایندگان تهران در مجلس به ویژه علی مطهری و محمدرضا عارف قدردانی کرد. شهردار تهران همچنین از رئیس دفتر رئیس جمهوری و اصحاب رسانه که حساسیت ویژه ای نسبت به موضوع انتخاب وی داشتند و همرزمانش در دوران دفاع مقدس تشکر کرد.

به گزارش ایرنا حناچی که ۲۲ آبان به عنوان چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی‌انتخاب شد صبح دیروز در جمع اعضای شورای اسلامی‌سوگند یاد کرد .

جریمه‌ قطع درخت در تهران افزایش می یابد

رئیس شورای شهر تهران از افزایش جرایم قطع درخت براساس نرخ تورم ۹۸ خبر داد .

محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان این که به دلیل برگزاری مراسم تحلیف و همچنین نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورای شهر فقط توانستیم یک لایحه را بررسی کنیم، تاکید کرد: در این جلسه کلیات اصلاحیه حفظ و گسترش فضای سبز به تصویب رسید و اعضای شورای شهر پیشنهاداتی در این باره داشتند که نهایتاً سه پیشنهاد برای جلسه بعدی ماند.

هاشمی افزود: نرخ هایی که برای افزایش جرایم قطع درخت در نظر گرفتیم همانند تورم بود و از آنجایی که آخرین نرخ جریمه قطع درختان متعلق به سال ۹۴بود، اعضای شورا بر اساس نرخ تورم ، جرایم جدید را تعیین کردند که برای سال ۹۸قابل اجرا است. وی گفت: نرخ جرایم قطع درختان مبنای تورم است اما اگر بخواهیم تورم امسال را ملاک عمل قرار دهیم باید بگویم که افزایش نرخ جریمه کمتر از میزان تورم امسال است به گونه ای که برای قطع درخت با پایین‌ترین بن مبلغ ۶۰۰هزار تومان درنظر گرفته شده بود که حالا در اصلاحیه جدید این مبلغ به ۶۸۰هزار تومان می‌رسد.هاشمی با بیان اینکه این سوابق برای سال ۹۸

لازم‌الاجراست، در مورد انتصاب مدیران بازنشسته شهرداری به سمت مشاوره هم گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان ابعاد مختلفی دارد و گویا در یکی از بندها قید شده است که تا ۵۹ ساعت می‌توانند از تجربه بازنشستگان استفاده کنند اما این افراد بازنشسته نمی توانند عضو هیات مدیره باشند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به برنامه سوم شهرداری اشاره کرد و با بیان اینکه این برنامه برای ما بسیار مهم است، افزود: برنامه سوم توسط افشانی به شورا ارائه شد اما ایراداتی داشت و قرار شد که اصلاح شود و اکنون در حال نگارش و ویراستاری برنامه اصلاح شده هستند.

وی با بیان اینکه منتظر هستیم که شهردار جدید نظر نهایی خود را در رابطه با برنامه سوم اصلاح شده ارائه دهد ،افزود: البته شهردار از معاونین شهردار قبلی بود و تا آنجایی که اطلاع دارم در جلسات برنامه ریزی هم شرکت می‌کرد.

هاشمی در مورد حذف طرح زوج و فرد هم گفت: براساس آنچه که از صحبت‌های معاون شهردار برداشت کردم، قرار بر این است که طرح ترافیک در محدوده زوج و فرد هم گسترش یابد و این گسترش در محدوده طرح ترافیک هست نه زوج و فرد!

نسخه مناسب چاپ