برگزاری سالگرد شهادت میرزا‌کوچک جنگلی و شهدای روحانی گیلان
 

سرویس شهرستانها: نود و هفتمین سالگرد شهادت میرزا‌کوچک جنگلی و گرامیداشت ۱۵۲ شهید روحانی گیلان در مسجد محله سلیمانداراب رشت برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و قشرهای مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به این‌که حفاظت و حراست از دین خدا مهمترین رسالت روحانیون است،‌ گفت: شهید میرزا کوچک، نماد روحانی مبارز است که به الگویی برای استکبار‌ستیزان و آزادیخواهان تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج صادقی با اشاره به این‌که استکبار و استعمارگران ۹۷ سال پیش به خیال خام خود با شهادت میرزا، نهضت جنگل را به نابودی کشاندند گفت: امروز هزاران میرزا در حوزه‌های علمیه آماده دفاع از حریم دین و میهن هستند.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان و نظام سلطه علیه ملت ایران افزود: دشمن قصد دارد پیوند مردم و ولایت فقیه را قطع کند اما امروز مردم و روحانیت در خصوص نقشه‌های دشمنان بصیرت دارند و با پیروی محض از ولایت فقیه، مراقب دستاوردها و آرمان‌های نظام و انقلاب هستند.

او با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب افزود: دشمنان بدانند مردم عزتمند ایران اسلامی امسال نه تنها چهل سالگی انقلاب را جشن می‌گیرند بلکه در دهه پنجم انقلاب، مرگ استکبار و رژیم اشغالگر قدس را هم جشن خواهند گرفت.

در این مراسم حاضران به یاد شهید میرزا‌کوچک جنگلی و شهدای روحانی استان نوحه‌خوانی و عزاداری کردند. میرزا‌کوچک جنگلی رهبر نهضت جنگل ۱۱ آذر ۱۳۰۰ در کوهستان‌های ماسال به شهادت رسید.

نسخه مناسب چاپ