خط ارتباطی مردم با اطلاعات
روزنامه اطلاعات ساعات برگزاری مسابقات را اعلام کند

مدتی است که در صفحه اخبار ورزشی روزنامه اطلاعات برنامه و ساعات برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال اعلام نمی‌شود. با توجه به اینکه خیلی از خوانندگان صفحات ورزشی اطلاعات پیگیر خبرهای ورزشی از طریق این روزنامه هستند، تقاضا داریم مانند گذشته درخصوص زمان و ساعات برگزاری مسابقات مهم ورزشی اطلاع‌رسانی بشود.

دوستدار خبرهای ورزشی

گلایه از استاد شفیعی کدکنی!

از استاد شفیعی کدکنی این گلایه وجود دارد که چرا در مراسم رونمایی از کتاب خود حضور نداشتند اما در دیدار با بزرگان و فرهیختگان حضور یافتند؟ که باید پرسید آیا استاد شفیعی کدکنی فقط در جلسه‌ای که بزرگان و فرهیختگان حضور دارند شرکت می‌کنند یا در نشست‌هایی هم که دوستداران آثارش حاضر می‌شوند، حضور می‌یابند؟

از علاقه‌مندان به آثار استاد شفیعی کدکنی

توضیح خط ارتباطی:

جلسه‌ یاد شده در حضور استاد، جلسة جمعی از علاقه‌مندان بود که به محضر بزرگان و فرهیختگان می‌رسیدند و قبلاً خدمت استاد موحد رسیده بودند و این‌دفعه به محضر استاد شفیعی کدکنی بار یافته بودند نه این‌که عده‌ای از اساتید و فرهیختگان به محضر ایشان رفته باشند.

تقاضایی از دکتر فیاض بخش

باتشکر از دکتر فیاض بخش به دلیل نگارش یادداشت‌های جالب و خواندنی که سخن از دل ما می‌گویند، خواهشی از ایشان دارم و این که در مقاله‌هایشان از لغات عربی کمتر استفاده کنند.

خواننده روزنامه اطلاعات

ذکر القاب و عناوین چه ضرورتی دارد؟

این روزها در آگهی‌های ترحیم برخی از متوفیان شاهد امضای بازماندگان آنان با ذکر القاب و عناوینی مانند دکتر و مهندس هستیم که اگر بیان آن‌ها برای متوفیان می‌تواند اشاره به مقام علمی و اجتماعی آنان باشد، برای بازماندگان چه لزومی دارد؟

تلفن به خط ارتباطی

وقتی اشک‌هایم بر روی صفحه روزنامه چکید!

از خواندن یادداشت سردبیر با عنوان «پویش دانایی» در روزنامه اطلاعات ۲۶ آبان ماه و این که برخی از کودکان استان خوزستان به دلیل نداشتن کفش به مدرسه نمی‌روند و یا ۱۴۲ هزار کودک در سال جاری تحصیلی از درس خواندن بازمانده‌اند، بسیار متأسف شدم، تا جایی که اشک‌هایم بر روی صفحه روزنامه چکید! چنین اوضاع آموزشی برای ملت شریف ایران بسیار دردناک و غم‌انگیز است و امیدواریم برای پایان دادن به آن، تدابیر اساسی اتخاذ و اجرا شود.

خواننده روزنامه اطلاعات

قدردانی از کارکنان بیمارستان آیت‌الله طالقانی

علیرغم شلوغی و ازدحام بیماران در بخش‌های گوناگون بیمارستان آیت‌الله طالقانی تهران، جا دارد از رفتار و نحوة برخورد کادر بیمارستان و بخصوص بخش ارتوپدی و دکتر اخوت‌پور با بیماران و همراهان آنان تشکر و قدردانی شود. در حوزة بهداشت و درمان رسانه‌ها هم از زحمات و خبررسانی‌های آقای حسین آقایی، روزنامه‌نگار پیشکسوت روزنامه اطلاعات تشکر می‌کنم.

محمدحسین زوین

پلیس راهور خودروی مسئولان کشور را اسکورت کند

از شنیدن خبر تصادف مرگبار دکتر سید تقی نوربخش و عبدالرحمن تاج‌الدین مدیرعامل و معاون فقید سازمان تأمین اجتماعی بسیار متأثر و متأسف شدم و ضمن تسلیت به داغدیدگان، به عنوان کارشناس راهنمایی و رانندگی متذکر می‌شوم همان‌طور که پلیس در سفرهای درون‌شهری مسئولان مملکتی برای دقایقی برخی از راه‌های ورودی و خروجی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را مسدود می‌کند تا آنان به همراه هیأت همراه بدون حادثه‌ای به مقصد برسند، پلیس راهور هم باید چنین کند و ضمن اسکورت مسئولان بلندپایه کشور در جاده‌های اصلی و بزرگراه‌ها، برای دقایقی خودروهای عبوری را متوقف سازد تا رانندگان مسئولان با حفظ نکات ایمنی، بتوانند از مسیر عبور کنند و یا آن را دور بزنند.

جلالی

شرکت ایران‌خودرو پاسخگو باشد

مدتی است که برای تحویل خودرو سمند در شرکت ایران‌خودرو ثبت‌نام کرده‌ام و با این که ۲ماه از تاریخ تحویل خودرو گذشته است، متأسفانه مسئولان شرکت پاسخگوی این دیرکرد نیستند. با توجه به بیکاری و نداشتن منبع درآمد، از مدیران ایران‌خودرو تقاضا دارم که نسبت به رفع معضل تحویل خودروهای پیش‌خرید شده اقدام کنند.

مشتری ایران‌خودرو

برای انتقال خودروهای اسقاطی چاره‌اندیشی شود

با توجه به ترافیک سنگین اغلب خیابان‌ها و کمبود جای پارک خودروها در سطح شهر، از مأموران نیروی انتظامی انتظار می‌رود که در زمان گشت‌زنی در خیابان‌ها نسبت به شناسایی و انتقال خودروهای اسقاطی اهتمام ورزند. مدتی است که یک دستگاه خودرو پاترول در خیابان شهید باهنر نیاوران، روبروی پاساژ نارون پارک شده است. با توجه به ترافیک همیشگی این محدوده و مزاحمت ایجادشده، خواهان انتقال خودرو یادشده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به پارکینگ هستیم.

از ساکنان نیاوران

شمار کارخانه‌های تولید کالباس و سوسیس معدود شود

دربارة عدم استفاده از سوسیس و کالباس برای افراد و بخصوص کودکان بارها مسئولان وزارت بهداشت و درمان از طریق رسانه‌ها تذکر و هشدار داده‌اند، اما متأسفانه مأموران تعزیرات حکومتی و بهداشت موادغذایی تاکنون اقدام اساسی برای جمع‌آوری و حذف این محصولات در بازار انجام نداده‌اند. چرا دولت مجوز کارخانه‌های متفرقه و پُرشمار این محصولات را لغو نمی‌کند؟ آیا بهتر نیست فقط ۲ الی۳ برند معروف و قابل اطمینان برای تولید کالباس و سوسیس در بازار فعال باشند؟

محمدی‌ـ کرج

پیشنهاد کاهش دوران محکومیت زندانیان مالی

علیرغم سخنان رئیس محترم قوه قضائیه مبنی بر حبس‌زدایی و کاهش جمعیت زندانیان، متأسفانه هر روز شاهد افزایش محکومان مهریه و بندهای مالی هستیم. از مسئولان زندان‌ها و قوه قضائیه انتظار می‌رود برای اجرایی شدن عفو عمومی و یا کاهش مدت محکومیت زندانیان مالی اقدام کنند.

مددجوی بند مالی زندان اوین

صدای آژیر خودروهای آتش‌نشانی رعب‌آور است!

با علم به اینکه به موقع رسیدن و نجات جان افراد برای پرسنل خدوم و زحمتکش آتش‌نشانی ضرورت دارد، اما قرار نیست با رعایت نکردن قوانین باعث سلب آرامش دیگر افراد شوند! متأسفانه در زمان اعزام مأموران آتش‌نشانی به محل حادثه، صدای بلند و سرسام‌آور آژیر خودروها و سرعت غیرمجاز و رعایت نکردن قوانین رانندگی توسط برخی رانندگان خودروهای آتش‌نشانی باعث رعب و وحشت و آزار و اذیت دیگر افراد می‌شود! از مسئولان سازمان آتش‌نشانی تقاضا داریم برای حفظ آرامش افراد و بخصوص رعایت حال بیماران، ضرورت اجرای دقیق مقررات رانندگی و کاهش صدای آژیرهای ممتد خودروهای آتش‌نشانی را به مسئولان ایستگاه‌ها تذکر دهند.

حسینی

این کتاب را چگونه تهیه کنم؟

در ۳۰ آبان ماه روزنامه اطلاعات خبر نقد کتاب «جاسوسان علیه آخرالزمان» از انتشارات مؤسسه اطلاعات، چاپ شده بود که خواهان تهیه آن هستم، کتاب یادشده را چگونه می‌توانم بخرم و بخوانم؟

باقر میرزا از تهران

خط ارتباطی: علاقه‌مندان برای تهیه کتاب یادشده می‌توانند به فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات مؤسسه اطلاعات واقع در بزرگراه شهید حقانی، روبه‌روی ایستگاه مترو مراجعه کنند و یا جهت هماهنگی با شماره تلفن ۲۹۹۹۳۶۸۶ تماس بگیرند.

حق بیمه شخص ثالث خودروها را اقساطی دریافت کنند

با توجه به اهمیت بیمه شخص ثالث برای تمامی خودروها، متأسفانه برخی از رانندگان بخصوص رانندگان خودروهای قدیمی به‌دلیل هزینه بالای بیمه شخص ثالث و جریمه دیرکرد تمدید قرارداد آن، از بیمه کردن خودروهایشان منصرف می‌شوند. ای کاش مانند سال‌های قبل حداقل چند روزی مهلت تمدید قرارداد بیمه شخص ثالث به دارندگان خودروها داده شود و یا قانونی مبنی بر پرداخت اقساطی حق بیمه‌ها با بالاترین میزان تخفیف برای بیمه شخص ثالث تمامی خودروها به اجرا در آید تا دیگر شاهد بیمه نبودن هیچ خودرویی نباشیم.

راننده خودرو از سمنان

چرا در بانک‌های خصوصی اعمال قانون نمی‌شود؟

مدتی است که در خبرها در مورد قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در بخش‌های دولتی مطالبی می‌خوانیم، ولی متأسفانه با وجود کثرت جوانان تحصیلکرده و بیکار در رشته‌های مدیریتی و حسابداری، قانون یادشده در مورد کارمندان قدیمی و بازنشسته بانک‌های خصوصی اعمال نمی‌شود. انتظار می‌رود مصوبه‌های ابلاغی از طرف دولت در تمامی مراکز و مؤسسات دولتی و غیردولتی یکسان به اجرا درآید.

هموطن

نسخه مناسب چاپ