سامانه بهین یاب در حال اصلاح است
 

شفافیت در تابلو های بورس را همه می بینند و سیستم مالیات کشور خریدار و فروشنده را شناسایی می‌کند؛ آیا اینها بد است و می‌خواهیم اینها را پنهان کنیم؟ آیا می خواهیم در کوچه ها معامله کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن بیان مطلب فوق گفت: اگر به سیاست های منتهی به افزایش سود آوری شرکت ها فکر کنیم بیست سال آینده شرایط خوب است و اگر به سود آوری صنعت و شرکت ها فکر نکنیم تمام سیاست های پولی و مالی هیچ کمکی به ما نخواهد کرد. دکتر شاپور محمدی در پاسخ به نقد های مطرح شده در باره عملکرد بورس کالا اظهار داشت: بورس کالا هیچ جا نه قیمت گذار بوده و نه خریدار و نه فروشنده را تعیین کرده است.قیمت را مالک محصول تعیین کرده و در مواردی ستاد تنظیم بازار بر اساس حکم حکومتی که از مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته است قیمت گذاری انجام داده است.وی افزود: بورس کالا یک ابزار است و دو تفاوت با کنج اتاق‌های مدیران دارد و آن شفافیت و رقابتی بودن آن است.وی افزود: بورس کالا چیزی به جز این موارد نداشته و هر جا هم از سقف قیمت صحبت شده ما مخالف بوده ایم و ده ها نامه نوشته ایم و در این باره نامه به معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت و وزیر اقتصاد نوشته شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رئیس جمهوری وقت بسیار زیادی گذاشتند و آقای جهانگیری به حل مسائل بورس کمک زیادی کردند و ما اعلام کردیم که از گذاشتن سقف قیمتی واسطه ها سود می برند بنابراین اکنون سقف قیمت نداریم.

دکتر محمدی گفت: بورس کالا آمادگی هر گونه انعطاف برای کمک به بخش خصوصی را دارد اما ایرادات جاهای دیگر را به بورس کالا نسبت ندهید زیرا بورس یک ابزار است و به لحاظ علمی ابزارها رها از ارزش داوری هستند.رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: با وزارت صنعت و معدن صحبت هایی شده و بهین یاب در حال اصلاح است.

نسخه مناسب چاپ