نجار: سقف تسهیلات زلزله زدگان کرمانشاه افزایش می‌یابد
سرویس شهرستان‌ها: رئیس ستاد مدیریت بحران کشور از افزایش سقف تسهیلات و اختصاص کمک‌های بلاعوض جدید به زلزله زدگان استان کرمانشاه خبر داد.

اسماعیل نجار در نشست مشترک شورای برنامه ‌ریزی و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: در ماه‌های اخیر شاهد موج گرانی در کشور بودیم که مصالح ساختمانی را نیز تحت تاثیر قرار داد. وی ادامه داد: از آنجا که دولت خود را مکلف می‌داند در هر شرایطی به کمک زلزله زدگان کرمانشاهی بیاید موضوع افزایش تسهیلات و پرداخت مجدد کمک‌های بلاعوض در هیات دولت مطرح شد و خوشبختانه مورد تصویب قرار گرفت. نجار اضافه کرد: با تصویب طرح افزایش تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاهی به زودی مقدار و نحوه پرداخت آن به افراد متقاضی اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور به بحث بیمه واحدهای مسکونی نیز اشاره کرد و گفت: در قانونی که اخیرا تصویب شده است، منازلی که توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود از ۱۰ سال بیمه حوادث برخوردار خواهد بود. وی با تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود، افزود: سالانه ۲۰۰هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده، توسط بنیاد مسکن نوسازی می‌شود.

نجار گفت: در چند سال اخیر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده کشور مقاوم سازی شده و برابر حوادثی مانند زلزله نیز به خوبی مقاومت خود را نشان داده‌اند. وی با اعلام این که نقش شبکه‌های مجازی در کشور و به‌ویژه حوادث مهمی که رخ می‌دهد، غیر قابل کتمان است، گفت: این شبکه‌ها هم نقاط منفی و هم نقاط مثبتی از خود نشان داده اند. او اضافه کرد: در زمان بروز حوادث مهم شورای اطلاع‌رسانی در وزارت کشور تشکیل می‌شود و سخنگوی این شورا خدمات دستگاه‌های اجرایی و شرح اقدامات انجام گرفته را از طریق رسانه‌های رسمی کشور اطلاع‌رسانی می‌کند.

نسخه مناسب چاپ