مخالفت اعضای شورای شهر با الحاق ۴ روستا به همدان
‎همدان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه ۹۰درصد اعضای شورای اسلامی شهر همدان با الحاق ۴ روستا به این شهر مخالف هستند، گفت: برنامه‌ای برای ساخت قطار شهری نداریم، اما در این هفته قطار چرخ لاستیکی در خیابان اکباتان، میدان امام و خیابان بوعلی راه‌اندازی می‌شود‎.

‎کامران گردان در جمع خبرنگاران با تشریح دستاوردهای نشست مشورتی روسای شورای شهر و کلان‌شهر در همدان اظهار داشت: مجمع مشورتی در سطح بالایی با حضور اکثر شهرداران کلان‌شهرها، نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت کشور برگزار شد‎.

این نشست مشورتی در همه جای کشور برگزار و در درازمدت برخی از نتایج و در کوتاه مدت نیز برخی از دیگر نتایج آن مشخص می‌شود. رایزنی برای اخذ اعتبار ویژه پل شهید همدانی که یک پروژه ملی است و مورد استفاده استان‌های غرب است، یکی از دستاوردهای اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها بود‎ه است.

‎رئیس شورای شهر همدان افزود: نشست مشورتی روسای شورای شهر کلان‌شهرها هر فصل دریکی از استان‌ها برگزار می‌شود و ما با برگزاری چنین برنامه‌هایی به دنبال معرفی ظرفیت‌های همدان و در نتیجه جذب گردشگران داخلی و خارجی هستیم‎.

‎وی گفت: همدان به خوبی به بیش از ۸۰ میهمان که از شخصیت‌های شهری و کشوری بودند، معرفی شد و میهمانان اعلام کردند که از ظرفیت‌های همدان شناخت کافی نداشتند و این نشست در شناخت همدان برای آنان بسیار مؤثر بوده است‎.

‎گردان ادامه داد: میهمانان معتقدند بودند که پیاده راه‌سازی در همدان با بهترین مصالح، بهترین طرح و با بیش‌ترین طول در کشور احداث‌ شده است و به عنوان الگویی مناسب قرار است در دیگر استان‌ها نیز اجرایی شود‎.

‎وی با تشریح ابعاد پروژه آرام‌سازی بلوار ارم و ایجاد فضایی توریستی در این محور گفت: پس از تکمیل این پروژه، بلوار ارم بیش از پروژه پیاده راه‌های همدان به عنوان یک جاذبه مصنوعی شهر همدان مورد توجه مردم قرار می‌گیرد‎.

‎رئیس شورای شهر همدان اعلام کرد: دیگر اقدامات ما مانند ساماندهی دست‌فروشان همدان به ویژه منطقه گنج‌نامه مورد توجه استان‌ها و به ویژه رئیس شورای شهر تهران قرار گرفت و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن این طرح در همدان، قرار است این اقدام در دیگر استان‌ها نیز به عنوان طرح پایلوت اجرا شود‎.

‎وی گفت: ثبت روز همدان در تقویم رسمی کشور از دیگر اقدامات ما در این نشست بود، به‌گونه‌ای که از شورای عالی استان‌ها خواستیم از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی نام همدان را در تقویم رسمی کشور ثبت کنند‎.

گردان با بیان اینکه برنامه‌ای برای ساخت قطار شهری نداریم، اما در این هفته قطار چرخ لاستیکی در خیابان اکباتان، میدان امام و خیابان بوعلی راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: این نشست سبب شد که در اصلاح بودجه سال ۹۷، ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعلق گیرد‎.

‎وی درباره طرح کلان‌شهر شدن همدان و الحاق ۴ روستا به این شهر بیان کرد: ۹۰ درصد اعضای شورای اسلامی شهر همدان مخالف الحاق ۴ روستا به همدان هستند‎.

نسخه مناسب چاپ