خانواده‌های دارای فرزند ۳ قلو زیر پوشش بنیادمستضعفان قرار می‌گیرند
سرویس شهرستانها: رئیس بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد، مسکن مورد نیاز خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر را تامین می‌کند.

محمد سعیدی‌کیا در آیین واگذاری رایگان ۱۴۱ قطعه زمین مسکونی توسط بنیاد مستضعفان به خانواده‌های محروم واجد شرایط بخش فیروز شهرستان کوثر استان اردبیل افزود: علاوه بر این بنیاد به دنبال محرومیت‌زدایی و تامین مسکن محرومان در روستاهاست و در این مورد هم گام‌های مهمی برداشته است.‏

وی اظهار داشت: خانواده‌های دارای فرزند سه قلو زیر پوشش این بنیاد قرار می‌گیرند. سعیدی‌کیا اضافه کرد: بنیاد مستضعفان به دنبال ایجاد اشتغال در روستاهای محروم است و بر این اساس طبق برنامه سرمایه‌گذاری در این مناطق را شروع کرده‌ایم. وی ادامه داد: ۲هزار و ۶۰۰ طرح در مناطق مختلف کشور برای اجرا تصویب شده که از این تعداد یکهزار و ۲۵۰مورد آن به بهره‌برداری رسیده است. سعیدی‌کیا گفت: بنیاد مستضعفان در استان اردبیل ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌کند و تا ۲سال آینده این میزان به ۵۰۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

او با اشاره به این‌که بسیاری از محرومیت‌ها در مناطق محروم و روستایی ریشه تاریخی دارد و رفع آن زمان طولانی می‌خواهد، افزود: در طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد بستری را برای فعال شدن مردم آماده می‌کنیم تا با توانمندسازی و امید و نشاط زندگی خود را به شرایط بهتری ارتقا دهند.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص اهداف طرح آبادانی و پیشرفت با رویکرد مشارکت مردم، توسعه اشتغال و بهبود معیشت مردم روستایی، تامین تسهیلات طرح‌های اقتصادی و اشتغالزایی از طریق بانک سینا، عقد تفاهمنامه با دستگاه‌های مختلف برای ارجاع طرح نظیر سازمان فنی و حرفه‌ای و بنیاد مسکن، شناسایی اولویت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی منطقه و ایجاد پایگاه راهبردی، برنامه‌ریزی و مدیریت طرح از دیگر گام‌های اجرای این طرح است.

نسخه مناسب چاپ