تهدید نتانیاهو به عملیات علیه مواضع حزب الله
سرویس خارجی: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با هشدار درباره عملیات احتمالی ارتش این رژیم در داخل خاک لبنان برای تخریب تونل‌های ادعایی حزب‌الله، مدعی شد این تونل‌ها قابلیت عبور موتورسیکلت را دارند.

«بنیامین نتانیاهو» مدعی شد تونل‌های حزب‌الله در مناطق شمالی فلسطین اشغالی قابلیت عبور موتورسیکلت، انتقال افراد و طرح ریزی برای عملیات تهاجمی را دارند. نتانیاهو که گروهی از سفیران و دیپلمات‌های کشورهای خارجی را به مرز لبنان برده و عملیات تخریب تونل‌های ادعایی حزب‌الله را به آنها نشان می‌داد، تهدید کرد که شاید نیاز شود ارتش اسرائیل در داخل خاک لبنان عملیات کند تا بتواند به‌طور مؤثر این تونل‌ها را نابود کند. وی با ادعای اینکه تهدیدات حزب‌الله را خنثی کرده‌اند، گفت: قاطعانه علیه هرکسی که بخواهد به ما حمله کند، اقدام می‌کنیم؛ حزب‌الله و حماس این را می‌دانند. نتانیاهو در تلاش برای برگرداندن پیکان ادعاهای خود به سمت جمهوری اسلامی ایران، گفت: چیزی که ما با آن رو‌به‌رو هستیم، یک دشمن بزرگ است و این دشمن، ایران نام دارد.

وی با ادعای اینکه تونل‌های حزب‌الله، نمونه دیگری از ستیزه‌جویی ایران در منطقه است، از هیأت دیپلماتیک حاضر در این تور خواست که نقض حاکمیت رژیم اسرائیل به‌وسیله تونل‌های حزب‌الله را محکوم کرده و تحریم‌های بیشتری را علیه این جنبش مقاومت اعمال کنند.نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه عملیات تخریب تونل‌ها، در مرحله آغازین خود است، مدعی شد: اجازه نمی‌دهیم سلاح تونل، که حزب‌الله منابع مالی زیادی برای آن هزینه کرده، وجود داشته باشد یا موثر واقع شود. نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار تحریم حزب الله لبنان از سوی جامعه جهانی شد.

همزمان یدیوت آهارانوت پرتیراژترین روزنامه صهیونیستی در گزارشی مدعی حمله قریب‌الوقوع حزب‌الله لبنان و جنبش نُجَباء عراق برای آزادسازی منطقه الجلیل واقع در اراضی تحت اشغال این رژیم شد.این روزنامه افزود: طرح حزب‌الله از این قرار است که نیروهای ویژه این گروه به مناطق اسرائیلی نفوذ کرده و بعد از رساندن خود به اجتماعات، به گروگانگیری بپردازند و حزب‌الله تصمیم گرفته با کمک جنبش نجباء وارد عملیات تصرف منطقه الجلیل شود.

در چنین شرایطی در نشست سه جانبه ای که میان لبنان، رژیم صهیونیستی و نیروهای صلحبان بین المللی «یونیفل» برگزار شد، ارتش لبنان نسبت به هرگونه اقدامی از سوی رژیم صهیونیستی در خاک خود هشدار داد. در حالی که رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته عملیاتی موسوم به «سپر شمال» را برای کشف و انهدام تونل های ادعایی حفر شده توسط حزب الله در آنسوی مرز با لبنان آغاز کرده، این نشست مشترک در منطقه مرزی ناقوره برگزار شد تا آخرین وضعیت مرزها در کنار پرونده اختلافات مرزی بررسی شود.

ارتش لبنان اعلام کرد که هیات لبنانی بر موضع همیشگی بیروت در حفظ حاکمیت آبی، خاکی و ثروت های نفتی خود تاکید داشته و هرگونه نقض هوایی، زمینی و دریایی حریم لبنان توسط دشمن صهیونیستی را مردود دانست. ارتش لبنان همچنین ضمن تحریک آمیز خواندن برخی اقدامات اسرائیلی ها، خواستار توقف این گونه اقدامات شد. از سویی «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان از نماینده این کشور در مقر سازمان ملل در نیویورک خواست تا علیه رژیم صهیونیستی به دلیل راه انداختن هجمه سیاسی و دیپلماتیک و همچنین نفوذ به شبکه مخابراتی لبنان و ارسال پیام های تهدید آمیز به شهروندان آن شکایت کند.

وزیر خارجه لبنان گفت که اسرائیلی ها برای تجاوز به لبنان مشغول مقدمه چینی هستند چراکه علاوه بر تدارک حملات سیاسی و دیپلماتیک، به شبکه مخابراتی لبنان هم نفوذ کرده و از طریق ارسال پیام هایی به اهالی «کفرکلا» در مرز جنوبی کشورش، آنها را از انفجارهایی که بزودی سرزمین لبنان شاهد خواهد بود ترسانده اند و به آنها القا کرده اند که جانتان در خطر است.

نسخه مناسب چاپ