کوتاه آموزشی
اعتبار رتبه‌بندی معلمان در لایحه بودجه ۹۸ گنجانده شد

وزیر آموزش‌وپرورش در توییتی اعلام کرد:‌ با حمایت رئیس‌جمهوری و پیگیری آقای نوبخت اعتبار رتبه‌بندی معلمان در لایحه بودجه ۹۸ گنجانده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد بطحایی در صفحه شخصی خود در توییتر درباره رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد: بالاخره بعد از فراز و نشیب زیاد و به رغم سختی‌های بودجه برای سال ۹۸، با حمایت آقای رئیس جمهوری و پیگیری‌های مجدانه شخص آقای نوبخت اعتبار

رتبه بندی در لایحه گنجانده شد. به عنوان عضوی از خانواده آموزش‌وپرورش صمیمانه سپاسگزارم.

آغاز ثبت نام آزمون دستیاری

ثبت نام برای شرکت در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از روز شنبه ۱۷ آذرماه ۹۷ آغاز شد.

به گزارش ایسنا، دفترچه راهنمای ثبت نام برای شرکت در

چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی

http:ررwww.sanjeshp.irمنتشر شده و داوطلبان از شنبه ۱۷ آذر می‌توانند با توجه به شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون ثبت نام کنند. داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که دارای شرایط عمومی در تمام ادوار تحصیلی و مراحل شغلی باشند.

شرایط اختصاصی نیز برای شرکت در این آزمون در دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر شده و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی اعلام شده است و عموم داوطلبان از روز ١٧ آذر با مراجعه به سایت اینترنتی و تکمیل فرم تقاضـانامه ثبت نام نسـبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام لازم بعمل آورند.

آمار نهایی داوطلبان آزمون دکتری اعلام شد

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس گفت: براساس برنامه زمانی اعلام شده ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که از روز سه‌شنبه ششم آذر ماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده بود، با توجه به مهلت تمدید شده، روز پنجشنبه ۱۵ آذر ماه ۹۷ پایان پذیرفت.

وی افزود: طبق آمار اولیه گزارش‌شده تعداد ۱۹۳ هزار و ۶۷۱ نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند. آمارها نشان می دهد میزان استقبال داوطلبان از کنکور دکتری سال ۹۸ در مقایسه با سال گذشته، ۴۰ هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر در کنکور دکتری سال ۹۷ شرکت کردند اما بر اساس آمار سازمان سنجش آموزش کشور، امسال تعداد کمتری از داوطلبان در کنکور دکتری ۹۸ ثبت نام کرده اند.

این آمار، نشان دهنده کاهش ۴۰ هزار و ۷۸۳ نفریِ داوطلبان در کنکور ۹۸ نسبت به سال گذشته است.

وی یادآور می شود: کنکور دکتری سال ۹۸ دانشگاه ها، روز جمعه سوم اسفندماه امسال در هفت گروه آموزشی و ۲۴۵ کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.

آمار نهایی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص کنکور دکتری ۹۸ به زودی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی :از دانشجویان توقع صداقت و صراحت در بیان مسائل را داریم

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: از دانشجویان توقع صداقت، آرمان‌گرایی و صراحت در بیان مسائل را داریم، اما گاهی شاهد هستیم که این صراحت و آرمان‌گرایی با درشت گویی اشتباه گرفته می‌شود؛ درشت گویی‌هایی که در شأن دانشجو نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی در مراسم گرامیداشت بیستمین سالروز تاسیس ایسنا که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: تقاضایی که از دولتمردان داریم این است که با سعه صدر در قبال رسانه برخورد کنند و به آن اجازه نقد بدهند. گاهی دیده می‌شود که برخی دوستان در دولت‌های مختلف با کمترین نقد برآشفته می‌شوند. ما نیز حمایت از دولت‌های منتخب را وظیفه خود می‌دانیم و چه جهاد دانشگاهی و چه ایسنا حامی دولت هستند اما حتماً وظیفه یک رسانه هم این است که اگر جایی مشکلی وجود دارد نقد منصفانه کند و از این بابت مورد فشار قرار نگیرد که قطعاً همینطور هم خواهد بود.

وی با بیان اینکه دانشجویان مدیران آینده ما هستند و باید بتوانند در فضای آزاد با یکدیگر گفت و گو کنند، خاطرنشان کرد: در این راستا مسابقات ملی مناظره دانشجویی در شش سال گذشته به ابتکار جهاد دانشگاهی شکل گرفته و امسال هفتمین دوره آن برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ