فرمانده ارتش آمریکا:درصورت خروج ما از افغانستان ۱۱ سپتامبر دیگری روی می دهد
سرویس خارجی: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد: نیروهای نظامی ایالات متحده باید در افغانستان باقی بمانند زیرا اگر از این کشورخارج شوند، تروریست‌ها بار دیگر قدرتمند شده و حمله یازده سپتامبر دیگری علیه مردم آمریکا اتفاق می افتد.

ژنرال «جوزف دانفورد»، اعلام کرد: حضور نظامی آمریکا در افغانستان برای مقابله با تروریست‌ها ضروری است. در غیر این صورت آنها بار دیگر قدرتمند شده و از آمریکا انتقام خواهند گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره خروج احتمالی نیروهای آمریکا از افغانستان، گفت‌: اگر علیه نیروهای القاعده داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در منطقه فشار وارد نکنیم آنها در مدت کوتاهی بار دیگر توان خود را باز می یابند و در آینده ما شاهد یازده سپتامبر دیگری می‌شویم.رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به این که اولویت اول وی تضمین امنیت و ثبات در افغانستان نیست، افزود: اولین اولویت من محافظت از کشور و مردم ایالات متحده و متحدانش است.وی گفت: دلیل حضور آمریکا در افغانستان این است که توانایی دشمن برای بازیابی و اعمال تهدید علیه آمریکا از بین برود.

از سویی «زلمای خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان که به مسکوسفرکرده است در دیدار با معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین درکابل ،درباره احتمال همکاری دو کشور برای آغاز روند صلح افغانستان گفتگو کرد.این در حالی است که،«عمران خان» نخست وزیر پاکستان دستور داد که پاسخ درخواست ترامپ از وی برای تحقق صلح در افغانستان از طریق نامه به وزارت خارجه این کشور ارسال شود.

نسخه مناسب چاپ