نشست شورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع) درتهران تشکیل شد
 

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: گذر زمان نشان داد که در چهل سال گذشته،آمریکا نتوانسته است سیاست‌های خود را بر دیگران تحمیل کند و در آینده هم چنین خواهد بود.

به گزارش مهر، علی اکبر ولایتی ، صبح دیروز در نشست شورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع)، گفت: پایان دادن به خونریزی میان مسلمانان، امری واجب و وظیفه‌ ای اسلامی‌انسانی است.

وی با اشاره به وجود تنوع دیدگاه‌ها و تفکرات در جهان اسلام و خدمات ارزشمندی که فرهنگ و تمدن اسلامی‌داشته است،افزود: جهان اسلام دارای گرایش‌ها و تفکرات متنوعی است که هر یک دارای جایگاه ویژه ای هستند و زیدی، علوی، حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی، جعفری، اباضی، اسماعیلی، تصوف و طریقت‌های عرفانی، هر یک گروه‌هایی از مسلمانان را در خود جای داده اند و البته در رهگذر تاریخ کوشیده‌اند خدمات ارزنده‌ای را هم به فرهنگ و تمدن اسلامی‌ارائه دهند.

وی به سیاست‌های آمریکا در دوران ترامپ هم پرداخت و ادامه داد: مجموعه اقدامات ترامپ، نه بیانگر اقدامات شخصی نابخرد و نا آشنا به سیاست، بلکه نمایش سناریویی است که نظام حاکم بر آمریکا آن را به رشته تحریر در آورده است، هر چند که باید دانست پرده تزویر فرو افتاده و حقیقت این نظام، در اقدامات و گفته‌‌های این فرد، عیان و آشکار گشته است و گذر زمان نشان داد که در چهل سال گذشته، این مدعی جهانی، نتوانسته است سیاست‌های خود را بر دیگران تحمیل کند و در آینده هم چنین خواهد بود. مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: فتنه‌ ای که با جنگ‌های نیابتی و به راه انداختن گروه‌های تروریستی، افراطی و تکفیری برای تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی‌از سوی دشمنان به راه افتاده است و هر‌چند که به اهداف خود دست نیافته است و نخواهد یافت اما کشورهای اسلامی‌و ملت‌های مسلمان منطقه را مورد هجمه و انواع جنایت‌های خود قرار داده است.

نسخه مناسب چاپ