گرگان و گوانجو چین خواهرخوانده شدند
سرویس شهرستان‌ها: شهردار گرگان با اشاره به امضای تفاهمنامه خواهرخواندگی شهرهای گرگان و گوانجو چین گفت: امیدوارم بتوانیم بلافاصله پس از امضای این تفاهمنامه، فعالیت‌ها و اقدامات دو طرفه را آغاز کنیم و در اولین فرصت ممکن وارد مرحله اجرای پروژه‌ها شویم‎.

‎عبدالرضا دادبود در نشست خبری با رسانه‌های بین‌المللی در حاشیه مجمع جهانی شهرداران در گوانجو چین، اظهار داشت: این اجلاس فرصتی را فراهم کرد تا در حاشیه آن به ارتباط بیشتر گوانجو و گرگان بپردازیم‎.

‎وی افزود: خوشبختانه توسعه شهری در «گوانجو» بسیار قابل توجه بوده است و مدیریت شهری گرگان به دنبال آن است که بتواند با برقراری ارتباط با شهرهای مهم جهان برای تبادل ظرفیت‌ها و توسعه شهری به ویژه در حوزه گردشگری، همکاری‌های خوبی را رقم بزند‎.

‎شهردار گرگان خاطرنشان کرد: در نشست با شهردار «گوانجو» این موضوع مطرح شد که گرگان یک شهر تاریخی با ۲هزار و ۵۰۰سال قدمت است و از فرصت‌های گردشگری، دانشگاهی و سرمایه‌گذاری و حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی گرگان و گوانجو می‌توان برای توسعه بخش‌های هر دو شهر استفاده کرد‎.

‎وی گفت: نگاه مدیریت شهری گرگان در این دوره در کنار وظایف ذاتی شهرداری بر محور توسعه گردشگری است و در این مسیر صدها پروژه سرمایه‌گذاری در گرگان تعریف شده و تعداد زیادی از آنها در مرحله مطالعه و یا آماده برای اجرا است‎.

‎شهردار گرگان با تاکید بر اینکه گرگان از ظرفیت‌های مناسب گردشگری برخوردار است که می‌تواند برای مردم چین و شهر گوانجو جذابیت داشته باشد، گفت: در روزهای گذشته جشنواره‌ای را برگزار کردیم که مردم برای دیدن جذابیت‌های پاییزی به گرگان آمده بودند و این در حالی بود که برگ‌ درختان پاییزی در گرگان بیش از ۱۵ رنگ را به خود گرفته بود‎.‎‏ بافت تاریخی گرگان نیز بسیار جذاب است و در کنار شهرهای اصفهان و یزد و دیگر شهرهای تاریخی ایران می‌تواند یکی از مقصدهای بسیار مهم گردشگری باشد‎.

‎شهردار گرگان تأکید کرد: استفاده از تجربه گوانجو در توسعه حمل و نقل شهری و حل مشکل ترافیک یکی از مسائل مهمی است که در دستور کار قرار خواهد گرفت‎.

‎‏۱۶ آذرماه جاری تفاهم‌نامه خواهرخواندگی گرگان و گوانجو چین توسط شهرداران این ۲ شهر به امضاء رسید‎.‎

نسخه مناسب چاپ