موافقت رئیس‌جمهوری با افزایش اعتبار کمیته امداد در بودجه ۹۸
رئیس کمیته امداد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: در نامه‌ای از رئیس جمهوری خواستیم اعتبارات این نهاد متناسب با نرخ تورم ۹۷ افزایش یابد که این پیشنهاد با موافقت دولت همراه شده است.

سید پرویز فتاح در گفتگو با مهر، با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۸ در دولت افزود: دولت در تخصیص بودجه امداد در سال ۹۷ همکار بسیار خوبی داشت اما تنظیم بودجه سال ۹۸ مطابق با انتظارات ما نبود.

وی ادامه داد: در همین زمینه با توجه به تورم امسال و فشار مضاعف بر اقشار مختلف به ویژه مددجویان تحت حمایت امداد و همچنین پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، معتقدیم اعتبارات کمیته امداد برای سال آینده باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد و همین میزان افزایش برای مددجویان پیش بینی شود.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: در نامه ای به رئیس جمهوری درخواست اصلاح ردیف بودجه کمیته امداد در لایحه پیشنهاد سال ۹۸ با توجه به نرخ تورم را مطرح کردیم و خوشبختانه این پیشنهاد با موافقت رئیس جمهوری مواجه شده است.

فتاح ادامه داد: رئیس جمهوری در نامه ای به نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه بر اهمیت رسیدگی به معیشت مددجویان تحت پوشش امداد تاکید کرده است. همچنین معاون اول رئیس جمهوری در واکنش به این نامه خواستار حداکثر مساعدت در لایحه بودجه سال ۹۸ شده است. با آقای نوبخت هم جلسه ای برگزار شده است که وی هم قول مساعد داد.وی افزود: بودجه کمیته امداد از دو محل دولتی و کمک های مردمی‌تأمین می‌شود که بودجه دولتی امسال را ۱۰۰ درصد دریافت کرده‌ایم و ما جزء استثناها در تخصیص بودجه های دولتی هستیم که در اولویت قرار می‌گیریم به همین دلیل بودجه کامل تخصیص داده شده است.فتاح تصریح کرد: وظیفه ما این بود که برای رفاه حال بیشتر مددجویان تحت پوشش در سطح بالاتری درخواست خود را پیگیری کنیم به این دلیل به دکتر روحانی و معاون اول رئیس جمهوری نامه نوشتیم و آنها هم در زمان کوتاهی جواب نامه را دادند به طوری که در هر دو نامه به آقای نوبخت دستور عنایت ویژه به کمیته امداد صادر شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: منبع اصلی اعتبارات ما از تبصره ۱۴ بودجه، ۷ هزار میلیارد تومان بود که امسال هم تخصیص داده شد که البته بیان می‌شد شاید موقتی باشد اما خوشبختانه در نامه رئیس جمهوری دستور ثبت قطعی هفت هزار میلیارد تومان برای سال ۹۸ صادر شده است که این موضوع اتفاق خوبی بود.

وی افزود: انتظار ما این بود که به اندازه تورم بودجه افزایش پیدا کند اما با توجه به شرایط سازمان هدفمندی و با توجه به حامل های انرژی که قرار است امسال اضافه نشود، دولت اعتبارات ما را براساس درخواستمان که متناسب با تورم بود، افزایش نداده است و ما درخواست داده‌ایم که این مبلغ افزایش پیدا کند اما در نهایت ردیف اصلی ما در بودجه ۱۲ درصد اضافه شده که این ۱۲ درصد در کل بودجه دولت رخ داده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه حقوق کارمندان قرار است ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: برای مددجویان تحت پوشش می‌خواهیم که این مقدار اضافه شود چرا که با توجه به شرایط موجود آنها هم با سختی و مشکلاتی روبرو شده‌اند و تمامی‌تلاش ما این است که در پیشنهاد دولت به مجلس این افزایش صورت گیرد و نمایندگان هم عنایت ویژه‌ای به مددجویان امداد داشته باشند.

فتاح تأکید کرد: بخشی از اعتبارات هر سال ما از طریق کمک های مردمی‌تهیه می‌شود که در سال ۱۳۹۷ این کمک ها در حوزه های مختلف صدقات، زکات و غیره ۳۵ درصد افزایش داشته است.

نسخه مناسب چاپ