خط ارتباطی مردم با اطلاعات
جریمه دردی را از مصرف‌کنندگان دوا نخواهد کرد

روزنامه‌ها از جریمه ۶۸میلیارد تومانی یک کارخانه لبنیات خبر داده بودند که دردی را از مصرف‌کنندگان چاره نخواهد کرد، سازمان تعزیرات اگر بتواند ضمن بازگرداندن قیمت لبنیات به حدود ۳ماه قبل از کاهش محتویات آن‌ها هم جلوگیری کند، به نفع مصرف‌کنندگان اقدام کرده است.

دکتر ع‌ـ م

نمایندگان بیشتر به فکر حل مشکلات مردم باشند

خانم شهروند ۸۳ساله‌ای هستم که سالیان سال روزنامه اطلاعات را می‌خوانم. با تجربه‌هایی که دارم، از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهم از استیضاح بیمورد دولتمردان با تجربه و متعهد و میهن‌دوست مانند دکتر ظریف در حال و آینده خودداری کنند و به‌جای صرف وقت برای این‌قبیل کارهای غیرضروری، بیشتر به فکر حل مشکلات مردم و بخصوص بازنشستگان باشند.

خواننده قدیمی روزنامه اطلاعات

معتادان بار دیگر به ساختمان متروکه راه یافته‌اند

چندی پیش با اشاره به تجمع معتادان در خانه مخروبه‌ای واقع در خیابان شهید نامجو، بن‌بست رامیان از شهرداری منطقه۷ خواستار حصارکشی و ایجاد موانعی برای جلوگیری از ورود آنان به محل مزبور شدیم که خوشبختانه مأموران زحمتکش شهرداری این تقاضا را اجابت و عملی کردند که تشکر و قدردانی می‌شود. با این حال معتادان با تخریب بخشی از دیوار بنای یادشده، بار دیگر به آنجا رفت و آمد می‌کنند. از نیروی انتظامی و شهرداری منطقه تقاضای حل مشکل را داریم.

از اهالی محل

تأسیس مدارس رایگان برای تحصیل فرزندان کارگران

در سال‌های گذشته حتی فرزندان خانواده‌های کم‌درآمد و کارگری هم به دلیل هزینه‌های پایین تحصیلات دانشگاهی می‌‌توانستند دکتر و مهندس شوند، اما حالا فقط فرزندان پولدارها قادرند هزینه‌های میلیونی تحصیلات دانشگاهی را بپردازند، از اینرو پیشنهاد می‌شود مدارس و دانشگاه‌هایی از سوی دولت تأسیس شود تا فرزندان کارگران و امثال آنان بتوانند در آنجا به رایگان تحصیل کنند و امکان دستیابی به مشاغل بالا را به دست آورند. در سال‌های نه چندان دور در حدفاصل چهارراه امیریه تا میدان راه‌آهن ده‌ها مدرسه دولتی وجود داشت که اینک فعال نیستند.

تلفن به خط ارتباطی

از انقلاب مشروطیت درس عبرت بگیریم

ای کاش تمامی مسئولان کشور تاریخ مشروطیت در ایران را به دقت بخوانند و از آن درس عبرت بگیرند که چگونه اختلافات سران و مسئولان آن انقلاب، موجب آسیب‌دیدن ملت و کشور شد. اوایل انقلاب همه ما حول محور ضدامپریالیستی بودن نظام جمع شده بودیم، اما متأسفانه حالا به جناح‌های راست و چپ تقسیم شده‌ایم که باید مراقب عواقب این جناح‌بندی‌ها باشیم.

هموطن

اطلاع‌رسانی در مورد متهمان بانک مرکزی

از مسئولان محترم قوه قضائیه تقاضا می‌شود در مورد پرونده متهمان بانک مرکزی که اتهام‌هایشان اخلال در بازار ارز و سکه بوده است، اطلاع‌رسانی کنند.

توحیدی از شهرری

آفرین بر شهردار جدید تهران!

به شهردار جدید تهران باید آفرین گفت که برای کمک به اشاعه فرهنگ عدم استفاده از خودروهای شخصی، یک سه‌شنبه را به وسیله مترو و سه‌شنبه دیگری را با دوچرخه به محل کارش رفته و این در حالی است که شهردار و اعضای شورای شهر بعضی از شهرها حتی فاصله کمتر از ۵۰۰متری منازل تا محل‌های کارشان را به‌غیر از خودروهای دولتی، با هیچ وسیله نقلیه دیگری حاضر نیستند بپیمایند.

م، محمدی‌ـ ساری

گلایه از مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم!

خانم مجری برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه ۵ سیما آنقدر وسط حرف‌های آشپز برنامه می‌دود و آن را قطع می‌کند که از آموزش‌های آشپزی چیزی دستگیرمان نمی‌شود و در این حالت هم می‌گوید متأسفانه وقت برنامه تمام شده است! این خانم متأسفانة با دکتر محترم برنامه هم چندان مؤدبانه حرف نمی‌زند، مجموعه چنین رفتارهایی گاهی بیننده‌ای مانند من را به‌قدری عصبانی می‌کند که ترجیح می‌دهند برنامه‌های آشپزی ماهواره‌ها را تماشا کنند!

خانم بیننده به خانه برمی‌گردیم

اطلاع‌رسانی درباره پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان

بسیاری از کسانی که پیگیر پرونده اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، از سرنوشت این پرونده اطلاع ندارند که جا دارد مسئولان محترم قوه قضائیه آخرین اقدام‌ها در این زمینه را به آگاهی مردم برسانند.

شهروندی از اصفهان

توصیه‌ای به شبکه‌های سیما

در برابر برخی از شبکه‌های سیما قبل از اذان به پخش آیات قرآن کریم می‌پردازند و پس از آن نیز نماز جماعت را پخش می‌کنند، دیگر شبکه‌ها متأسفانه یا فقط اذان را پخش و یا به زیرنویس اعلام وقت نماز اکتفا می‌کنند که ضرورت دارد آن‌ها هم عملکرد مطلوب شبکه‌های مزبور را داشته باشند.

بیننده تلویزیون

حق بیمه تمامی خودروها باید به یک اندازه باشد

هدف اصلی بیمه شخص ثالث جبران هزینه‌ها و خسارات وارده به خودروهای بیمه شده است که در این میان بیمه‌گران نباید در مورد مدل و سال ساخت خودروها تفاوتی از نظر حق بیمه قایل شوند، اما می‌بینیم که چنین نیست و شرکت‌های بیمه از خودروهای گران‌قیمت چند برابر سایر خودروها حق بیمه شخص ثالث دریافت می‌کنند که در این مقررات باید تجدیدنظر شود.

دارنده خودروی گران‌قیمت

گوشی‌های تلفن همراه کی به بازار عرضه می‌شود؟

هر روز درباره کاهش قیمت گوشی‌های تلفن همراه وعده‌هایی می‌دهند، اما تحقق نمی‌یابد. بالاخره کی این گوشی‌های وارداتی غیرمجاز را از گمرک و همچنین خودروهای تولیدی را از انبار کارخانه‌ها خارج می‌کنند تا در اختیار مصرف‌کنندگان واقعی قرار گیرند و قیمت‌هایشان در بازار کاهش یابد؟

تلفن به خط ارتباطی

ضرورت توزیع عادلانه ثروت‌های ملی

به نظر من راه حل مشکلات اقتصادی کشور کارهایی مانند توزیع عادلانه ثروت‌های ملی و مصادره اموال غارتگران بیت‌المال است و این که در شرایط نامساعد اقتصادی کشور، برخی از پزشکان جراح زیبایی اجازه نداشته باشند از جیب مردم تهیدست میلیاردها ثروت بیندوزند و خرج خرید برج‌های لوکس و سفرهای پرهزینه خارجی کنند.

قاسمی

بالاخره همسان‌سازی حقوق‌ها کی اجرا می‌شود؟

معلوم نیست ۲۰درصد افزایش حقوق‌ها حتی اگر سال آینده تحقق یابد، تا چه اندازه می‌تواند مشکلات بازنشستگان را حل کند. با این که سال‌ها از تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌گذرد، مسئولان همچنان وعده می‌دهند که طی ۵سال آینده این قانون اجرا خواهد شد!

حسین یزدانی‌ـ بازنشسته بانک تجارت

چاره‌جویی برای حل معضل بیکاری جوانان

بیکاری جوانان مُعضل بزرگی برای بیشتر خانواده‌ها شده است و خانواده‌های بی‌بضاعت از آن بیشتر آسیب می‌بینند. ضرورت دارد دولت محترم برای حل این مشکل چاره عاجل و اساسی بیندیشد.

آقایی‌ـ شهروندی از رشت

جریمه‌ گران‌فروشان لبنیات مشکل‌گشا نیست

با این که علیرغم نیاز فراوان به مصرف لبنیات به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت‌ها مصرف آن را نصف کرده‌ام، باز هم برای خریدش مشکل دارم. سؤال اینجا است که جریمه‌های میلیارد تومانی تولیدکنندگان لبنیات به دلیل گران‌فروشی چه مشکلی از من و امثال مرا حل خواهد کرد؟

مصرف‌کننده سالمند لبنیات

پاسخ مسئولان

پاسخ امور توزیع و فروش روزنامه اطلاعات

احتراماً، در پاسخ آقا یا خانم دوستدار روزنامه اطلاعات مبنی بر نظارت بیشتر بر نحوه فروش و توزیع روزنامه اطلاعات در شهرستان‌ها، ای‌کاش ایشان عنوان می‌کردند که در کدام شهرستان نارسائی وجود داشته است که بتوان آن را سریعتر پیگیری کرد. چرا که به صورت کلی نمی‌شود کل سیستم را زیر سؤال برد، به هر حال در مجموعه نمایندگی‌ها و بخش توزیع روزنامه اطلاعات اکثریت همکاران افراد مسئول و دلسوز هستند و چنانچه ایشان مشکلی برای تهیه روزنامه دارند، لطفاً با شماره تلفن ۲۹۹۹۳۴۱۹ـ۰۲۱ تماس حاصل فرمایند تا مشکل‌شان را حل کنیم.

امور توزیع و فروش روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ